banner84

'İlle de Yücel'

MHP ile AK Parti ittifakının, 2019 yerel seçimlerinde de olması gündemde iken, vatandaşlar Alanya'da MHP'li Yücel'in ittifaklı veya ittifaksız tekrardan başkan seçileceğini söylediler

'İlle de Yücel'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli 2019  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayarak şuanki mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklamasının ardından bu ittifakın yerel seçimlerde de devam etmesi gündeme gelmişti. 2019 yerel seçimlerinde MHP'nin güçlü olduğu yerlerde Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) aday çıkarmayarak MHP'yi desteklemesi AK Partinin güçlü olduğu yerlerde MHP'nin aday çıkarmayıp ittifak yapmaları gündeme düşmüştü. Alanya Belediyesi'nin Mevcut Başkanı MHP'li Adem Murat Yücel güçlü gözükürken 2019 seçimlerinde AK Partinin aday çıkarıp çıkarmayacağı ise akıllarda soru işareti oldu.  
'HER TÜRLÜ YÜCEL SEÇİLİR'
Adem Murat Yücel'in devam ettiği sürece başkanlığı alacağını söyleyen Alican Kılınç,"Bence Adem Başkan devam ettiği sürece her zaman başkanlığı alır diye düşünüyorum. MHP'den de olsa AK Parti'den de  olsa Adem Başkan alır. Adem Başkan bugüne kadar  her şeyi kanıtladı. İttifaklı da ittifaksız da olsa her türlü başkan seçilir" dedi
'YÜCEL AÇIK ARA ÖNDE'
Alanya'da Yücel ittifakına gerek olmadığını vurgulayan Furkan Aslancan,"Alanya'da bence Adem Murat Yücel için ittifaka gerek yok.  Çünkü Alanya MHP'yi destekleyen bir şehir. Türkiye geneli olarak bakarsak MHP için olumlu olmuştur. Birlikte bir ittifak yapılabilinir ama Alanya'da gerek yok. Alanya'da Adem Başkan açık ara önde. Bir çok AK Partili olmasına rağmen oylarını Yücel'e vermişlerdir. Başkanın Alanya'ya yaptığı hizmetler görülüyor " şeklinde konuştu.
'AK PARTİLİYİM OYUMU YÜCEL'E VERDİM'
Ahmet Yüksek, "Önceki seçimde de AK Parti'den Adem başkana oy verdiler. Bende bir fanatik AK Partiliyim  oyumu Adem Başkana verdim.  İttifaka gerek yok zaten AK Partinin oyları yine Adem Başkana gidecek. İttifak olsa da olmasa da biz oyumuzu Adem başkana veririz" dedi
YÜCEL'E TAM DESTEK
Ali Çaltı,"Alanya'da AK Parti-MHP ittifakı olsa da olmasa da Adem Başkan yine seçimi kazanır. Bende bir AK Partili olarak oyumu Adem Başkana veririm. AK Parti aday çıkarır çıkarmaz bilmiyorum ama Adem Başkan iyi yani. Ben Adem Başkanı bir AK Partili olarak destekliyorum" şeklinde konuştu.
'AK PARTİ-MHP İTTİFAKI ALANYA İÇİN İYİ OLUR'
Abdurrahman Akın,"Zaten genel başkanlarımız bir ittifakta bulundular Alanya'da da böyle bir ittifak iyi olur. İttifak olursa Alanya için çok iyi olur, bence Ak Parti ve MHP'nin birleşmeleri gerekir. Ben Adem Başkanı AK Partili olarak  destekliyorum. Çavuşoğlu gelse aday olsa bile yine Adem başkan kazanır bence" dedi 
'BİRLİK BERABERLİK HERZAMAN İYİDİR'
Mehmet Koca,"Ben Alanya'da bir MHP-AK Parti ittifakını olumlu karşılarım.  Birlik beraberlik her zaman için iyidir.  MHP olarak nasıl ki Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ı destekliyorsak AK Partililer de burada Adem Başkanı destekleyebilirler" şeklinde konuştu.
'DESTEKLİYORUZ'
Ramazan Barcın, "Adem Murat Yücel her türlü başkan seçilir, fark etmez ortak veya değil. Adem Başkandan memnunuz inşallah yine seçilir. Yaptıkları çok doğru işler. Özelikle kırsal kesimlerde çok çalıştı, Alanya için de öyle. Adem Başkanı destekliyoruz" şeklinde konuştu. 
'ADEM BAŞKANI KOLLAMAK GEREKİR'
Salih Düşünceli, "Bana göre AK Parti-MHP ittifakı olmalı. Adem Başkanı kollamak gerekir. Adem Başkan iyi adam kendisi de çalışıyor. Adem Başkan genç birisi, gençler iyidir. Ben Adem Başkanı destekliyorum. Alanya'ya hizmet etmeye devam etsin" ifadelerini kullandı. 
'İTTİFAKSIZ DA SEÇİLECEKTİR'
Şaban Kanlıöz ise,"Adem Başkanın ittifaka girmemesi gerekir. Bana göre tek girmesi daha iyi olur. Adem Başkan ilk seçimde de ittifaksız seçildi  yine seçilecektir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 07:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77