banner84

Turistlere Euro kazığı

Alanya'da halk otobüslerinde seyahat eden turistler Euro ile ödeme yaptıkları için kişi başı 5 lira ücret ödüyorlar.

Turistlere Euro kazığı
Alanya'da halk otobüslerinde seyahat eden turistlerden 1 Euro alınıyor.  Geçen yıl Euro'nun düşük olduğu için 1 Euro ile seyahat ediyorlardı ancak bu sene Euro'nun yükselmesiyle 1 Euro 5 lira ediyor. Otobüs şoförlerinin turistlerden aldıkları 1 Euro'nun üstünü vermediği öğrenildi. Konuyla ilgili Alanya Postası'na açıklama yapan Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler Ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Doğan Bacak, bunun kabul edilemeyeceğini söyleyerek konuyu inceleyeceklerini ve fazla para alan şoförlerin görevlerini son vereceklerini söyledi
'BU HIRSIZLIKTIR'
Bacak, " Bana bu konuda her hangi bir şikayet gelmemişti. Böyle bir şey varsa ise bu hemen incelenmelidir. Otobüslerimizde kameralarımız  var. Kamera kayıtlarına bakarak o şoförleri buluruz.  Kim 1 kuruş fazla para aldıysa görevine son verilir. Bu hırsızlığa girer. Ben bunu bu odanın başkanı olarak kabul edemem. Ama bazı kooperatif başkanları çok pasif ve kendilerine güveni yok.  Benim kendine güveni olmayan korkak kooperatif başkanlarına ihtiyacım yok. Kendine güveni olmayan kooperatif başkanı kim ise istifa edecek ve benimle çalışmayacak. Ben elimden geldiğince  denetimlerimi yapıyorum. Esnafımın hakkını da koruduğum gibi vatandaşlarımızın ve turistlerimizin de hakkını koruyorum. 
'BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAM'
Kooperatif başkanlarına sert çıkarak pasif ve korkak kooperatif başkanlarının istifasını isteyen  Bacak, Kooperatif başkanları da denetimlerini yapacak. Kural ne ise o olacak. Turist veya yerli halk ayırt edilmeyecek. 1 Euro almak hırsızlıktır. Turist daha yeni geldi. Turizm daha yeni açıldı. Bunlar turistti kazıklıyor. 1 Euro almışlar. 1 Euro 5 lira ediyor. Bu ne demek? Bu direk hırsızlıktır. Bizim kişi ücretimiz 3 lira. 2 lirasını vermesi gerekiyor. Bu olay şehir içi büyük otobüslerde yaşanmış. Bu konunun peşini bırakmayacağım. Benim odam da kimse haram para yiyemez" dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 18:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 10 ay Önce

Antalya side de bu sene tatilimizi yaptik cok sükür taksi ler Side taksi cagdas market side merkez 4.5 km yola 100 tl gitmiyor 7 kisilik arabaya iki aile 7 kisi binmek istedik bu defa 150 tl den asagiya inmedi dolmus kisi basi 1€ cocuklar buna dahil 7kisi +bebek arabasi yer kapladigi icin dedi 8€ aliyorlar, pazar fiyatlari cok asiri bakip almadigin zaman küfür ediyorlar arkandan , sahil kenarinda iki kisilik güvec ismarlamak istedik 285tl hesap cikardilar kahveye 6€ su 2€ kola 5€ tabiki anliyacaginiz ben almayada yabanci TÜRKIYE‘M de turist keske bizi carpmasalar ben hakkimi bile bile yapanlara helal etmiyorum biz gurbetciler bir sene köpek gibi gece gündüz calisiyoruz memlekete 1-2 hafta tatil yapabilmek icin bu haksizlik bize para havadan yagmiyor emegimizle calismamimizin dakikasi bile hesap ediliyor Bu hesabi alman yapabilirken benim hakkima gecmemek icin peki soruyorum benim TÜRK KARDASIM neden yapiyor ????

SIRADAKİ HABER