banner84

'Alanya AK belediyecilikle buluşacak'

Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı yerel seçimlerin startını verdiği İlçe Danışma Toplantısı'na katılan Bakan Çavuşoğlu, "Artık Alanya Belediyesi Ak belediyecilikle buluşsun" dedi.

'Alanya AK belediyecilikle buluşacak'
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu cumartesi günü memleketi Alanya'da partisinin Alanya İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirilen toplantıya Ak Parti Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik, Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve partililer katılım sağladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “Bugün burada Alanya için önemli olan yerel seçim için startı vermiş bulunmaktayız. Teşkilatımız, kadın gençlik kolları ile çalışmalarımızı sürdürdük.  Herkesin takdir ettiği bir çalışma performansı ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk başkanı seçilen Sayın Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Ak Parti'nin ülkemizin geleceği için koyduğu hedefleri anlatmak için köy köy, esnaf esnaf dolaştık.  Bu ülkenin kalkınmasına engel olmaya çalışan dış güçlerin tamamına karşı dim dik duran sayın bakanımız başkanlık siteminin ilk kabinesinde Dışişleri Bakanı olarak Alanya'mızın gururu oldu. Alanya’nın kazanması için çalışmalarımız 25 Haziran sabahından bu yana hızlı bir şekilde devam etmektedir. Alanya Belediyesi‘ni Ak Partili belediye yapmak için çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Genel seçimlerde almış olduğumuz başarıyı yerel seçimlerde de sizlerle birlikte alacağız. Alanya’da çalınmadık kapı, ayak basmadık yer bırakmayarak sizlerle birlikte zafere ulaşacağız” dedi.
'ALANYA BELEDİYESİ'Nİ BAKANIMIZA HEDİYE ETMEMİZ GEREKİYOR'
AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, “Biliyorsunuz bende Alanyalıyım.  200 yıl önce Aliefendi köyü tarafından gelmiş sülalemiz. Çok Kısıklı bir zaman içerisinde bu danışma meclisine bakanımızın da katılması son derece anlamlı. Olağanüstü bir şartlarda bir seçim yaptık. Türkiye artık bir küresel güç oluyor. Kimse heveslenmesin AK Parti bir güç oldu.  Hedefimiz bitmedi artık yerelde de iktidar olma zamanı geldi. Avcılar bilir göz, gez, arpacık diye bir hedef var. Göz iktidar, gez büyükşehir belediyesi, arpacık ise ilçe yani Alanya belediyesi. Hedefi tutturmamız için 3 nü de almamız lazım. Artık Alanya'da da bu zaman gelmiştir. Bugün Alanya'mızın ve Antalya'mızın Dışişleri Bakanımıza bir vefa borcu var. Özellikle Alanya'nın. Alanya bu gururu yaşıyor ama Alanya Belediyesi'ni ve Antalya Belediyesi'ni hediye etmemiz gerekiyor sayın bakanımıza “ifadelerini kullandı.
'TÜRK'ÜN BAYRAĞINI DÜNYANIN 4 BİR TARAFINDA DALGALANDIRIYOR'
AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, "Alanya teşkilatımızı kutlamak istiyorum. Yarış bittikten sonra koşan atlar gibi seçimlerin ardından da çalışmalarına devam ettiler.  Kadın kolları, gençlik kolları, belediye meclisinin çalışmaları seçim bitmesine rağmen Alanya ilçe teşkilatının çalışması bitmedi. Ak Parti'ye yakışır bir şekilde çalıştılar. Yeni sistem de Cumhurbaşkanımız yeni kabinesini açıklarken Alanya'nın da Türkiye'nin de hatta dünyanın da gözü kulağı ordaydı. Mevlüt Çavuşoğlu denildiği vakit bizim içimizde öyle bir ferahlama sevinç oldu. Tüm dünyada mazlumlarda bir sevinç, düşmanlarda da ‘ Eyvah yine Çavuşoğlu, dışişleri bakanı oldu’ dediler. İçimizden biri abimiz, kardeşimiz, hemşerimiz Türk'ün bayrağını dünyanın 4 bir tarafında dalgalandırıyor. " diye konuştu. 
'ALANYA BELEDİYESİNİ AK PARTİLİ BELEDİYE OLARAK GÖRMEK İSTİYORUM'
Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Alanya’da ilk defa bir ilçe danışma meclisi toplantısına katılıyorum.  Çok hızlı gelişen bir süreç vardı. Biz 10 Mart'ta kongremizi yaptık taktan sonra genel seçimler erken bir tarihe alındı. Tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz demeden çalıştık. Onca zorluğa rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadık. Bugüne kadar Antalya tarihinde alınmamış bir oy 615 bin oy alarak Antalya'daki rekoru kırdık.   Alanya’da 2002’de yüzde 19 ile başladığımız oy oranı 2007 yılında yüzde 34,  2011 yılında yüzde 42, 2014 yılında yüzde 46 yılında 2018’de ise Cumhurbaşkanımızın oyu yüzde 49 olmuş. Alanya’da böyle bir başarı var.  Tüm teşkilatlarımız çalışmalarına hız kesmeden çalışıyor. Yerel seçimlerde birbirimize sarılırsak, Alanya Belediyesi Ak Partili olur. 2019’da il başkanı olarak Alanya Belediyesi’ni Ak Partili olarak görmek istiyorum ”şeklinde konuştu.
'OY VEREN, VERMEYEN AYRIM YAPMAKSIZIN 81 MİLYONA HİZMET EDECEĞİZ'
Bakan Çavuşoğlu ise, partililerin göstermiş olduğu ilgi ve sevgiden dolayı partililere teşekkür ederek konuşmasına başladı. Çavuşoğlu, “Biraz önce telefonda konuştuğumuz Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sizlere selamı var. Dün gece Singapur’dan geldim. Özellikle bugün Alanya'ya gelmek istedim. Seçimlerden sonra doğduğum ve büyüdüğüm Alanya'ya gelememiştim. Geçte olsa sizlere teşekkür etmek istedim. Seçimden sonra hummalı bir çalışma yaptık. Artık Avrupa Birliği Bakanlığı Dışişleri Bakanlığı’nın bünyesinde bir başkanlık oldu. Seçim bittiği gün çok hummalı bir çalışma içine girdik. Erken seçim olmasına, ilçe teşkilatı yeni kurulmasına, gençlik ve kadın kollarında kan değişimi olmasına rağmen kısa süre içerisinde uyum içinde çalıştı.  İlk defa bir seçimde belediye meclis üyelerimizin bu kadar aktif çalıştığını gördüm. Mahalle teşkilatlarımızın çalışmalarını gördüm. Bu davaya gönül vermiş Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarına inanan gece gündüz çalışan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Elbette bize oy veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ama bize oy vermeyenlere de teşekkür ederim. Onlara da hiç ayrım yapmaksızın hizmet edeceğimizi söylemek istiyorum. Biz 81 milyona hizmet için yola çıktık.  Antalya’mızın ve Alanya’mızın bizden beklentilerinin farkındayız" dedi. 
‘VAATLERİMİZİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’
Bir taraftan Türk Bayrağı'nı dünyanın her tarafında dalgalandırmak için ve ülkemiz için çalışmaya devam ederken Alanya'mız için de çalışmaya devam edeceğiz.  Milletvekili olarak gönderdiniz şimdi ise Dışişleri Bakanı olduk. Ama Alanya'mızın huzuruna çıktığımız zaman ne vaat ettiysek o vaatleri birlikte takip edeceğiz. Seçim zamanı hangi projeleri ortaya koyduysak onları gerçekleştirmek içim çalışacağız. Bugün aramızda olan ve olmayan tüm milletvekili arkadaşlarımız şimdiden bakanlıkları tek tek dolaşmaya başladılar. Ankara’ya gittiğimiz zaman kendi aramızda istişare toplantılarımıza devam edeceğiz. Alanya ve Antalya'mıza vaatlerimizi gerçekleştirmek için çalışacağız.  Gönül rahatlığı ile söylüyorum ki Alanya’yı Türkiye'de ilklerin ilçesi yaptık. Alanya'nın ve Alanyalıların daha fazlasını hak ettiğini biliyoruz.  Gelirken notlarımı baktım Kuşyuvası’nda 14 tünel projemiz var.  10 tanesi bitmiş.  Bu ülke 4 kilometrelik Bolu tünelini 30 yılda bitirdi. Onu da iktidara biz geldik de bitirdik. Biz Kuşyuvası’na 8 kilometrelik tünelini bitiriyoruz.  Çevre yolundaki tünelleri bitiriyor. 2 çarpı 1650, 2 çarpı 680, 2 çarpı 380.  Hiç bakmadan rakamları bile biliyorum. Yerinde inceliyoruz. Yaklaşık sadece Çevre yolundaki 5 buçuk kilometrelik tünel bitiyor. Alanya- Antalya otobanı Burdur'a kadar. Alanya-Mersin yolu. Hızlı tren projelerimiz. Payallar'a hastanemizi de unutmadık, başlıyoruz. Ne vaat ettiysek hepsini takip edeceğiz. Belki eskisi gibi sık gelemeyiz. Çünkü çok yoğun çalışmamız lazım. Ama milletvekillerimizle fırsat buldukça geleceğiz" ifadelerini kullandı.
'BURALARA MEVKİ MAKAM İÇİN GELMEDİK'
Alanya'ya gelirken Alanya'nın çocuğu olarak geldiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, "Her zaman buralara gelirken ilave tedbirler alınıyor. ‘Trafikte kimse bekletilmesin, işkence olmasın’ diyorum. Onun dışında buralara mevki makam için gelmedik. Bundan sonra da böyle olacağız. Mevki makamı ele geçirince değişenler o mevki gidince pusulasını şaşırıyor. Pusulanı şaşırmayacaksın, mevki makama da geldiğinde bir gün bunun da biteceğini unutmayacaksın. Bakıyorsun bazen isimlerimizi kullananlar var. İsimlerimizi kullanarak çıkar elde etmek isteyenlerden birkaçı hapiste. Onlar hakkında suç duyurusunda bulunduk” diye konuştu. 
'TÜRK MİLLETİ TEHDİTE BOĞUN EĞER Mİ ?'
ABD ile yaşananlara da değinen Bakan Çavuşoğlu şunları söyledi:  “Amerika ile ilişkilerimizde kötü bir süreç yaşıyoruz. Esasen daha önce de ilişkilerimizin kopma noktasına gelindiği bir süreç vardı. Amerika’nın FETÖ’yü sahiplenmesi, yani Türkiye’ye iade etmemesi ve aynı zamanda Amerika’nın YPG ile PKK’ya silah vermesi. Benim düşmanıma silah veriyor ama sonra daha önceki dışişleri bakanının gelmesiyle kendisi değiştikten sonra yeni Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile sürdürdüğümüz bir süreç ve Menbiç’te yol haritası, bir de PKK’ya yönelik Irak’ta atabileceğimiz adımlar konusunda çalışma yapıyoruz. Şimdi Menbiç’te yol haritası işliyor. Demek ki sorunlar çözülebiliyor ama bu FETÖ’den vazgeçtiğimiz anlamına gelmez. Zaten çalışma grubunun amacı da bu. Şimdi rahip Brunson ilgili 'bizim vatandaşımız ve suçsuz' diyorlar. Biz rahip Brunson'un kim olduğunu bile bilmiyorduk. ABD Büyükelçiliğinden konsolos erişimi için yardım istedikleri güne kadar biz böyle bir kişinin tutuklandığını bile bilmiyorduk. Şimdi son zamanlarda atılan adımlar. Kimse Türkiye'den baskıyla, yaptırımla netice alamaz. Var olan sorunlar var, biz bunları gündeme getiriyoruz. Bu konularda iki müttefik olarak sorunların üstesinden gelmeye var mısınız, o zaman oturalım sorunlarımızı nasıl çözeceğiz, biraz önce söylediğim çalışma gruplarını nasıl işleteceğiz. Bu şekilde çözebiliriz. Dayatmayla olmaz. Tehdit diliyle nereye varacaksın. Türk milleti tehdide boyun eğer mi?" 
'TATLI DİL YILANI DELİĞİNDEN ÇIKARIR'
Bakan Çavuşoğlu, tatlı dilin yılanı deliğinden çıkardığını belirterek, "Sonuçta şimdi ne oldu? Tehdit diliyle bir sonuç elde edilebildi mi? Veya yaptırım ne oldu, şimdi karşı yaptırım. Fakat Singapur'daki görüşmemiz son derece yapıcı geçti. Açıklamalarımıza yansıdı, işte böyle olması gerekir. Ortada sorunlar var, sorunları kimse inkar edemez. Şu sebepten, bu sebepten, var mı sorun, var. Bunları çözmek istiyor musunuz, çözelim. Nasıl çözeceğimizi oturup konuşalım. Veya nasıl çözeceğimiz konusunda bir yol haritası belirleriz, mutabakat sağlarız. Diplomasi işler, sorunları çözeriz, sonra işimize bakarız. Bugün dünyanın da pozitif gündeme ihtiyacı var. Bölgemizin de ihtiyacı var. Bana göre en çok Amerika'nın kendisinin pozitif gündeme ihtiyacı var. Bu anlayışla bu sorunları da çözeriz. Dayatmayla, tehdit diliyle değil, uzlaşmayla, diplomasiyle müzakereyle ve iyi niyetle bunları çözeceğimizi düşünüyorum" dedi. 
'BU KUTLU YOLCULUKTA BERABER YÜRÜYELİM'
Cumhurbaşkanı'nın bakanlıkların ilk 100 günlük programlarını açıkladığını belirten Çavuşoğlu, "Bu büyük hedefler için güzel bir başlangıç. 100 gün bitecek 6 ay bir programız olacak. Ardından 1 yıllık ve 5 yıllık programımız olacak. Biz bu programlara çalışırken 2023, 2053, 2071 hedeflerimizi ve vizyonlarımızı unutmayacağız. Devletimiz, milletimiz için ortaya koyduğumuz tüm projeler için gece gündüz durmadan çalışacağız.  17 yıl önce bir kutlu yolculuk var. Bu kutlu yolculuk hiç bir zaman kolay olmadı.  Ama her şeye rağmen büyük bir başarı hikayesi. Başarılarla dolu 16 yıl geçirdik. Şimdi ise yeni hedeflere doğru yola çıktık. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmadınız. Ama bundan sonraki süreçlerde daha çok desteğinize ihtiyacımız. Bu kutlu yolculukta beraber yürüyelim.
'ALANYA AK BELEDİYECİLİKLE BULUŞSUN'
Bizim de sizden beklentilerimiz var.  Alanya'mız için Antalya'mız için sizden beklentilerimiz var.  Artık Alanya belediyecilikte Ak Parti ile buluşsun. Benim sizlerden tek isteğim bu. Bunu da Alanya için ve sizler için istiyorum. Büyükşehir ile birlikte Alanya’da Ak belediyeciliği görmek istiyorum. Her gün gece gündüz çalışmamız lazım.  İnşallah güçlü bir ekiple halkımızın huzuruna çakacağız. İyi bir istişare ile adayımızı belirleyeceğiz. İstişare, dayanışma, el birliği ile hedeflerimize ulaşacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 19:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77