Politika:
'Birlikte hizmet etmeye devam ediyoruz'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan basın mensuplarına Alanya ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Türkdoğan, "Bugün burada basın açıklamamızı yaparken MHP'mizin  temsilen Belediye Meclis Grup sözcümüz Mustafa Tuna Bey aynı zamanda ilçe başkan yardımcılarımız ve  yöneticilerimiz  biraradayız, birlikte kamuoyuna bir mesaj verme noktasındayız.  Alanya'da basınımız da gündeme gelen mevcut belediyemizin  hizmet binası ile ilgili 'bu ucube yıkılsın' diye bir yaklaşım var.  Bilindiği üzere bu hizmet binamız merhum Alanya Belediye Başkanımız Müstakbel Dim Bey zamanında yaptırılmıştır. Dönemin en ünlü mimarı, uluslar arası bir çok ödüller almış  Vedat Gölakay  tarafından projesi çizilmiş  ve dönemin Başbakanı Süleyman Demirel tarafından açılışı yapılan Alanya'mızın  tarihinde önemli bir yeri olan bir binadır.  Bu binanın bugün itibariyle yapılacak Kent  Meydanı Projesi  henüz devam etmekte, yıkılıp yıkılmayacağı belli değil. Üniversitemizdeki hocalarımız, mimarlarımız oluşturulacak olan kent  meydanı ile alakalı  Belediye Başkanı Adem  Murat Yücel Bey ve belediyemizdeki konu ile ilgili birimlerde çalışan arkadaşlarımız ile birlikte bir çalışma yapıyorlar. Alanya'mıza yakışan en güzel kent meydanı projesi nasıl olacaksa önümüzdeki  günlerde göreceğiz.  Dolayısı ile  bu kent meydanı içerisinde bu binanın  kalıp kalmayacağı da üniversitemizdeki hocalarımızın ve mimarlarımızın yapacağı çalışmanın neticesinde ortaya çıkacak.  Şayet yıkılmaz ise kalır ise bir dinlenme ve gölgelik alanı, bir Florya alanı olarakta değerlendirilebileceği ön görülüyor kesin bir şey yok. 'Bu ucube yıkılsın' diyen  arkadaşlarımıza buradan söylemek istiyorum  henüz yıkılıp yıkılmayacağı belli değil. Yıkılmaz ise kent meydanı içeresinde önemli bir yapı ve figür olarak kalacak, yıkılır ise yıkılacak zaten farklı  bir şekilde değerlendirilecek" dedi.
'3 HİLALLİ BAYRAĞIMIZ DALGALANMAYA DEVAM EDECEK'
Türkdoğan,"Zaman zaman basında  gündeme gelen Alanya Belediye meclis grubumuz ile teşkilatımız, belediye başkanı arasında bir takım sıkıntılar olduğu haberler, köşe yazıları yer almakta. Ben buradan şunu belirmek istiyorum burada Belediye Meclis Grup Sözcümüz Mustafa Tuna Bey aramızda. Teşkilatımızda nöbetçi yönetici sistemi ile çalışmaktayız,  her gün 2 yönetici arkadaşımız nöbetçi olarak partimizde nöbet tutmakta. Haftanın belirli günlerinde burada nöbetçi arkadaşlarımız  kendi tasarrufları ile kahvaltısı  düzenliyorlar.  Daha önce farklı  meclis üyelerimiz bu kahvaltı programa katıldılar. Belediye Başkanımız Adem Bey geçtiğimiz hafta katıldı.  Bu hafta da diğer meclis üyelerimiz bir aradaydık.  Önümüzdeki günlerde hepsini toplayıp  hep beraber bir kahvaltı programında buluşacağız. Bunun altını çizerek Alanya belediye meclis grubumuz da gerek belediye başkanımız gerek ise  meclis üyelerimizin tamamı Alanya'mıza  ülkemize, milletimize hizmet noktasında Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin emrinde hizmetlerine devam etmekteler. Bu doğrultuda Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrinde kayıtsız, şartsız onun  tarafından  göreve getirilmiş bir teşkilat  olarak uyumlu bir şekilde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bizim beklentimiz ve ölçümüz Alanya'mıza, ülkemize, milletimize hizmet ve genel başkanımıza  sadakat. Bu doğrultuda  hareket eden bütün meclis üyelerimiz ile birlikteliğimiz  uyumlu çalışmamız devam edecek, inşallah önümüzdeki seçim sürecinde de Alanya'mızın surlarında asılı olan 3  hilal bayrağımız dalgalanmaya devam edecek" dedi.
'AFRİN OPERASYONU TURİZME KÖTÜ YANSIMAYACAK'
Türkdoğan"Şunu net bir şekilde görüyoruzki Afrin Harekatı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk  milletinin terörle mücadele doğrultusundaki haklı ve karalı bir mücadelesi. İnşallah terör'ün kökü kazınıncaya kadar devam edecek.  Bunun yanın da ise özellikle  belirtmek istediğim  Afrin Harekatı başladığı günden bu tarafa özellikle Avrupa basınında olumsuz bir algı oluşturulmaya çalışıldığını görmemize rağmen   Avrupa pazarındaki turizmde bir artış  gözlemekteyiz. Erken rezervasyonların gerek Avrupa gerek Rus pazarlarında görüştüğümüz turizm acenteleri, turizmciler ve otelciler doğrultusunda geçtiğimiz son bir yıla oranla büyük bir artış  gösterdiğini   kat ve kat arttığını biz gözlemliyoruz. Dolayısıyla Afrin harekatının turizme bir zararı yok. Bu milletin haklı mücadelesine Amerika’ya, emperyalist  güçlere ve terörizme karşı olarak  mücadelesine Avrupalılarda destek veriyorlar ki bugün rezervasyonlar artıyor.  Bunu da buradan belirtmek isterim" dedi.
'HASTANE AVSALLARA YAPILSIN'
Alanya Postası'nın daha önce gündeme getirdiği Batı Bölgesinin hastane istemesi ile ilgili konuşan Türkdoğan" Biz MHP olarak gerek merkeze yakınlık gerek ise nüfus olarak Batı bölgesine bir  bölge hastanesinin Avsallar'a yapılmasının uygun olacağını düşünüyoruz. Çünkü Konaklı ve çevresi şehir merkezine yakın ama Avsallar Alanya'nın Batı mahallerine de hizmet edebilecek bir  noktadır. İnşallah bu yapılacak hastane de Avsallar'a yapılırsa isabetli olur diye düşünüyoruz" dedi
'YENİKAPI RUHUNA BAĞLI OLARAK İTTİFAKIMIZ OLUŞACAK'
Türkdoğan,"Bizler  Genel Başkanımız Devlet Bahçeli  Bey'in emir ve talimatları doğrultusunda önümüzdeki günlerde  son şeklini alacak olan ülkemizin ve milletimizin bekası için  Türkiye Cumhuriyeti  Devletinin kayıtsız şartsız  sonsuza dek var olması için  oluşturulan Milli Mutabakat noktasındaki  MHP ve AK Parti arasında yapılan ittifak görüşmelerinin son şeklini almasını, oradan alacağımız  talimatları bekliyoruz.  Dolayısıyla gerek Ankara'da genel başkanımız ile Sayın Cumhurbaşkanımız arasındaki birlikteliğin gerek Türkiye'nin her yerinde var olan bu birlik ve beraberliği umuyoruz ki  aynı şekilde yansımalarını, Alanya'mızda da sorumluk sahibi siyasetçiler olarak gerek bizler gerek AK Partide siyaset yapan arkadaşlarımız Yenikapı-Ruhuna bağlı kalarak herkes liderinin izninden  gitmek kaydıyla inşallah burada sürdürürüz. Yenikapı-Ruhunu Alanya'da da hakim kılarız" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner77

banner87

Yargılamada azami süre yeni yılla birlikte...
Bilirkişilik kanunuyla ilgili açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adli Tıp Kurumunu sunmuş...

Haberi Oku