banner84

MHP'li vekilden Alanya'ya destek sözü

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan Alanya'yı ziyaretinde 24 Haziran seçim sonuçları için teşekkür ederek Alanya'ya destek sözü verdi

MHP'li vekilden Alanya'ya destek sözü
Mevlüt UYGUR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan ve MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy  24 Haziran seçimleri sonrası teşekkür etmek ve istişare toplantısı için MHP Alanya İlçe Teşkilatı'na ziyarette bulundular. Şehit ailelerinin ve partililerin katıldığı toplantıda ilk önce İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan konuştu. Türkdoğan, "Bugün burada 24 Haziran seçimlerinin ardından Antalya Milletvekilimiz Abdurrahman Başkan ve İl Başkanımız Mustafa Aksoy seçim sonrası teşekkür etmek için ve bunun yanında da partililerimizle hasbıhal etmek için Alanya'mıza geldiler. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatları doğrultusunda 24 Haziran seçimlerinde ülkemizin ve milletimizin bekası için 15 Temmuz ihanet ve darbe sürecinin ardından  girdiği yol içerisinde Cumhur İttifak'ı ve Millet Aklı düşüncesiyle yola çıkmıştır ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin ortaya koyduğu Cumhur İttifakı yolundaki mücadele seçimlerde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi ve Cumhur İttifakı'nın da zaferiyle sonuçlanmıştır. Bu seçim sürecinde bizlere destek olan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
'KENDİ KARANLIKLARININ İÇERİSİNDE KALDILAR'
İl Başkanı Mustafa Aksoy ise, "Bugün MHP il başkanlığı olaraktan vekilimizle beraber ilçe teşkilatlarımızı ziyaret ediyoruz. 24 Haziran seçimleri sonrasını değerlendirip baktığımızda bizim özellikle teşkilat olaraktan ilçe teşkilatlarımızda yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Almış olduğumuz oy sonuçlarının rakamlarına bakarsak bir moral ve motivasyonlara sebep olmasın. Biz partimize Antalya'da oy veren 146 bin 207 seçmenimize teşekkür ediyoruz. Ama diğer oy vermeyen seçmenlerimize küsecek darılacak değiliz. Biz aldığımız bu oy sonuçlarını bir sonraki seçimlere nasıl artırabiliriz diye teşkilatlarımızın çalışmasını yürüteceğiz.  O sebeble sandığa giden bütün vatandaşlarımızı vatandaşlık görevini yerine getirdiği için onlara teşekkür etmeliyiz. Önümüzdeki ilk seçim de de nasıl bir fazla alma adına çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 19 ilçemizin 19'unda da bütün teşkilatlarımız ellerinden gelen bütün çabaları ve özverileri  ile çalışmışlardır. Artık önümüzdeki yerel seçimlere bakacağız. Yine sayın vekilimize her fırsatta beldelerimiz olsun, kırsal mahallelerimiz olsun nerede olursa teşkilatlarımızın düzenlediği toplantılara katılarak ziyaretlerimiz devam edecek. MHP 1 Kasım seçimlerinden sonra değişik badireler atlatarak bugünkü sürece gelmiştir.  Sıkıntılı ve sancılı bir süreç geçirdik. Olaya bu şekilde bakarak değerlendirmeliyiz. Çünkü 1 Kasım seçimlerinden sonra bazı basın kuruluşları ve anket  şirketleri MHP'yi yüzde 4-5 oy oranları ile algı operasyonu yaptılar. Ama yarım asıra damga vuran ve Türk Milliyetçiliği fikrini temel alan siyaset yapan MHP yine de aziz milletimizin yüzde 11'lik aldığı oy oranı ile başlatılan kara kampanyalarını kendi karanlıklarının içerisine bırakmışlardır. O sebeple biz milletimize teşekkür etmek zorundayız. 
'DERDİNİZ DERDİMİZ, NEŞENİZ NEŞEMİZDİR'
MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan da, "Meclis kapanmadan önce Sayın Genel Başkanımız bizimle bir toplantı yaptı. 'Gidin ilçelere teşkilatlara onlara sahip çıkın  hep beraber teşkilatlarımıza bir olun' diyerek selamlarını iletti. Alanya bizim göz bebeğimiz. Antalya'mızın en büyük ilçesi ve il olmaya aday bir ilçemiz. Turizm ve tarım alanındaki zenginlikleri ile ünlü bir şehrimiz.  Maalesef son 2-3 yıldır turizmde zorlu süreç yaşandı. Sıkıntılı süreçte esnaflarımız, otellerimiz, bununla birlikte çalışanlarımız mağdur oldu. Hamd olsun şuanda Antalya'da 7 milyon turisti geçtik.  Bu sevindirici bir haber. Bu yeter mi? Yetmez. Çünkü en ucuz tatil yapılan yer değil dünyanın en güzel coğrafyasında, en güzel otellerinde ve en güzel yemekleriyle ilk sıralarda yer alan bir ülkemiz ve Alanya'mız var. Bunun kalitesini arttırmak zorundayız. Bir turist ortalama 824 dolar bırakıyor. Benim bir hedefim var. Türkiye'nin 50 milyon turist ve turist başına 100 dolar koyduğumuz zaman 50 milyon turist ve turizmden de gelirimiz 50 milyar  dolar olma hedefi  hiç te uzak bir hedef değil. Bunu el birliği ile  yapacağız. Çok güzel tarımımız var. Bu yöreye gelen turist pazarda da turistler alışveriş yapıyor. Bu çok önemli. Tabi ki Alanya'mıza İskandinav ülkelerininden ve Uzak Almayan'dan gelip yerleşmiş vatandaşlarımız var. O yüzden Alanya'ya ben daha çok geleceğim. Şunu söyleyeyim ki milletvekilinizi nerede olmasını istiyorsanız orada görecekseniz. Bir derdiniz olduğunda da ilçe başkanlarımızın aracılıyla bana iletebilirsiniz ve ben bu sorunların çözümü için elimden geleni yapacağım.  Ben 19 yıl önce  İstanbul İl Başkan Yardımcısı iken Alanya geldiğim yer. Mustafa başkanı ben 2003 yılında tanımıştım. Ben Alanya'ya milletvekili seçildikten sonra gelen değil Alanya'nın neredeyse tamamına yakın yerini geldim ve biliyorum. Alanya çok daha iyi yerlere gidecek. Çünkü turizm planlaması yapılacak. Ben Sanayi, Ticaret, Enerji Tabi Kaynaklar ve Bilgi Teknolojileri Komisyon Üyesi'yim. Bende ticaretle ve tarıma dayalı sanayilerin de bu bölgede de yer alması için elimden gelen bütün destekleri sağlayacağım. Yani bu memleketlinle dertleri derdimiz, neşesi de neşemizdir. O yüzden ise bu süreç içeresinde hiç bir zaman boynumuz eğik kalmayacak" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 19:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77