banner84

'Türkiye yönetilmiyor, savruluyor'

Ekonomi üzerinden iktidarı eleştiren CHP İlçe Başkanı Çorbacı, "Maalesef Türkiye yönetilmiyor, savruluyor" dedi.

'Türkiye yönetilmiyor, savruluyor'
Mevlüt UYGUR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda basın mensuplarına  gündeme dair açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı ekonomi üzerinden iktidarı eleştirdi. Çorbacı, "Bu hafta gündemimizde her hafta olduğu gibi ekonomi. Ekonomi git gide kötüye gidiyor. Maalesef önümüzde yönetilemeyen bir Türkiye var. Köprü ihalesini de oto yol ihalesini de dolarla yapıyorlar. Köprüden ve oto yoldan geçiş ücretleri dolarla,. Havalimanı ihalesi yapıyorlar o da dolarla, baraj ihalesi, şehir hastaneleri ihaleleri, kira garantileri, nükleer santralin üreteceği elektrik, doğal gazlar hepsi dolar üzerinde yapılıyor. Dolarla bunları yapanlar diyorlar ki biz yerli ve milliyiz. Türk lirasını dolar karşısında resmen pula çeviriyorlar. Yerli ve milli ise biz kime gayri milli diyeceğiz. Dolar 0.01 kuruş arttığında Türkiye'nin dış borcu 4.5 milyar TL artıyor.Biz seçimden önce de defalarca Muharrem İnce gelirse daha iyi olacağını söylemiştik. Dolar ve euronun artacağını ekonominin iyiye gitmeyeceğini söylemiştik. Şimdi ne halde kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.
'ÇÖZÜLMEYEN SORUNLAR GİT GİT DERİNLEŞİYOR'
Çorbacı, "Bilindiği üzere yüz günlük eylem planı açıklandı. Bir eğitim, 2 ekonomi, 3 demokrasi, 4 dış politika, 5 toplumsal varış. Türkiye'yi yöneteceklerin bu 5 temel soruna odaklanması gerekir. Maalesef buna odaklanmalılar. Bu 5 temel sorunun acil tarafından tekrardan 100 günlük plana aktarılması gerektiğini düşünüyorum CHP olarak.  Yoksa çözülmeyen sorunlar derinleşerek varlığını devam ettirecektir. Türkiye maalesef yönetilmiyor, Türkiye savruluyor" konuştu.
'YARGIYA GÜVENİYORUZ'
Sosyal medya hesabı üzerinde CHP'lilere hakaret ve küfür içeren paylaşımda bulunan Ömer E. gözaltına alınmasına ilişkin Çorbacı  “ Pazartesi günü başvurumuzu yaptık. Şahıs gözaltına alındı şartlı tahliye olup haftada 2 gün imza verecekmiş. Biz yargıya güveniyoruz.  Sayın Başsavcımız ile bizzat görüştü. Kendisi Alanya’da da başarılı çalışmalar yapıyor. Biz topu hakimlere savcılara attık." ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 19:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77