banner84

 Aynı anda 3 başarılı operasyon birden

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tek  ameliyatla aynı anda 3 başarılı operasyon birden gerçekleştirdi. 

 Aynı anda 3 başarılı operasyon birden


Karaciğerinde ve bağırsağında lezyon(doku bozukluğu) , yumurtalığında  kist tespit edilen  hasta Hikmetiye Demir ‘e (51) aynı anda 3 kapalı cerrahi  operasyon birden yapıldı. Böylelikle hasta Hikmetiye Demir tek seferde eski sağlığına kavuştu.

Son dönemlerde gerçekleştirilen başarılı cerrahi operasyonlarla adından  sıkça söz ettiren  ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  tek ameliyatta  3  müdahale  birden gerçekleştirildi.  
Uzun zamandır   karın ağrısı şikayeti olan hasta Hikmetiye Demir   Obezite ve Genel Cerrahi Uzm. Dr. Mani Habibi’ye başvuruda  bulundu.  Hastaya yapılan tetkikler sonucunda  karaciğerinde ve bağırsağında lezyon(doku bozukluğu) , yumurtalığında  kist tespit edildi.  Hastayı birkaç kez bıçak altına yatırmak istenmeyen Uzm. Dr. Mani Habibi meslektaşlarıyla birlikte  koordineli bir çalışma sürdürdü. Uzm. Dr. Mani Habibi ve  Doç. Dr.   Genel Cerrah Uzmanı Zülfikar Karabulut gerçekleştirdikleri kapalı cerrahi müdahale sonucunda  hastayı eski  sağlığına kavuşturdu.  
Başarılı bir ameliyata imza atan   Obezite ve Genel Cerrahi Uzm. Dr. Mani Habibi ve  ve  Doç. Dr.   Genel Cerrah Uzmanı Zülfikar Karabulut hastayı yatan hastalar servisinde ziyaret etti.
 Dr. Mani Habibi; “hastanemizde artık kapalı ameliyatları başarılı bir şekilde yapmaktayız. Kapalı cerrahi müdahale sonucunda hastalarımızın ağrıları daha az olmakta, büyük kesiler yerine küçük bir kesiyle ameliyatını gerçekleştirmekteyiz. Bu da hastamızın daha erken iyileşmesini sağlamaktadır. Hastanemizde ilk kez hekim arkadaşlarımızla koordineli bir şekilde çalışarak  tek seansta  1’ er cm deliklerden girerek 3 kapalı ameliyatı birden gerçekleştirdik. Hastamızı iki buçuk saat süren müdahale sonunda servise yatırdık. En kısa sürede taburcu işlemlerini gerçekleştirmeyi planlamaktayız “dedi. 
Doç. Dr. Genel Cerrah Uzmanı Zülfikar Karabulut ;”günümüzde  bütün cerrahi işlemler  kapalı olarak yapılmaya başlandı. Bizde  hastanemizde hekim arkadaşlarımızla  birlikte  ameliyatlarımızı kapalı yapmaya çalışıyor birçok yenilikleri hastalarımıza sunuyoruz. Bu tür ameliyatlarımız artarak devam edecektir.” Dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner77

banner87