banner84

Emzirmenin önemi anlatıldı

1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, anne sütünün önemine dikkati çekmek ve farkındalık yaratmak adına bir takım etkinlikler düzenledi.

Emzirmenin önemi anlatıldı

Kadın Doğum Servisi’nde düzenlenen programa, tedavi görmekte olan anne ve anne adayları, hastane yönetimi ile sağlık çalışanları katıldı. Emzirme teknikleri, emzirmenin bebeğe ve anneye faydaları, anne sütünün yararı konusunda bilgiler verildi. Gün boyunca serviste ‘sütüm annemden' adlı şarkı çalınarak anne sütünün önemine vurgu yapıldı. Anne ve anne adaylarına lohusa şerbeti başta olmak üzere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş bir annenin bebeğine verebileceği ilk ve en güzel hediyenin anne sütü olduğunu söyledi. Prof. Dr. Taşbaş, "Bebek dostu unvanına sahip hastanemizde anne sütünün önemini her zaman anne ve anne adaylarımıza anlatmakta, eğitimler düzenlemekteyiz. Anne sütü her çocuğun en doğal hakkıdır. Bebeğe katkıları ise tartışılmaz. Çocukluk döneminin en ideal besini olan anne sütünde gelinen son durum ise bizleri oldukça mutlu etmektedir. Artık kadınlarımız daha bilinçli ve anne sütüne daha çok önem vermektedir. Bunda Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmalar da etkili olmuştur” dedi.

Program sonunda bu anı ölümsüzleştirmek adına annelere maşallah yazılı kolye hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 16:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER