banner84

Seçimin kilidi Mahmutlar'da

31 Mart’ta Alanya'daki başkanlık seçimin kaderini Mahmutlar Mahallesi belirleyeceğe benziyor. Uzun süredir bakıyorum adayların neredeyse tamamı, Cumhur İttifakı Adayı Adem Murat Yücel, Millet İttifakı Adayı Abdullah Sönmez ve  Demokrat  Parti Adayı Alaattin Çakır;  sanırım olayı çözmüşler. Hepsi mahallelerden aşağı yukarı belli bir oranda oy alacaklar ama; Mahmutlar Mahallesi'nin oyu oldukça revaçta.  Alaattin Çakır, Mahmutlar’ın eski Belediye Başkanı. Burada  Yücel'in de oy potansiyeli oldukça yüksek. Sönmez burada yaşayan seçmenler tarafından çok iyi tanınmasa da, tepki oyları ve kararsızların bir kısmını alabilecek gibi... Yani bu durumda Mahmutlar'ın oyunu kapan işi bitirecek gibi. 
Mahmutlar Mahallesi'nde yaşadığım, sadece  oradaki  insanları görüp konuştuğum için değil bu düşüncem. Adayların çalışmalarına bakıyorum, benim fikrimi destekler nitelikte olduklarını görüyorum.  
Mesela Sönmez, seçim ofisi açılışında buraya ne kadar önem verdiğini gösterdi. Sanırım biraz da bu taraflardaki seçmenler tarafından pek tanınmadığı içindir, kendini daha ifade etmeye gayret etti. Burası için birçok projesi olduğunu anlatı.  Hatta Alanya Belediye Başkan adaylığına 2 yıl önce Mahmutlar'a geldiği gün karar verdiğini açıkladı.   
Keza Çakır, o da Mahmutlar Mahallesine deyim yerindeyse demir attı. Neredeyse her gün Mahmutlar'da bir programı var. Sık sık mahalle esnafıyla, vatandaşlarla bir araya geliyor. Sanırım Belde Belediyesi açık olduğu dönemde yaptığı başkanlıktan kaynaklı, kendisini tanıyanlara hatırlatıyor hatırlamayan ve ya tanımayanlara tanıtmak için çalışıyor. 'Sizi en iyi ben bilirim, sizin sıkıntılarını en iyi ben çözerim' demek gibi bir şey sanırım onun yapmak istediği. Ben öyle düşünüyorum en azından...
Hele ki mevcut Başkan Yücel, adeta  Mahmutlar'ın üzerine titriyor gibi... Sık sık Mahmutlar'a geliyor. Burası için birçok proje hazırladığını bildiren söylemler yapıyor.   Sadece adayın değil, Cumhur  İttifakı  da  Mahmutlar'a ne kadar önem verdiğini İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu'nun  katıldığı seçim ofisi açılışında gösterdiler.  Belki bir tesadüf, belki zamanlama bilinmez ama; mahalle seçim ofisi açılışına bakanın,  özellikle de İçişleri Bakanı'nın  gelmesi  bana göre çok anlam ifade eder. 
Demem o ki, Alanya Belediyesi seçimlerinde Mahmutlar kilit mahallelerden biri,  belki de en önemlisi olacak. Çünkü en çok oyların bölünme potansiyeli olan mahalle burası.  Burada yaşayan seçmenle konuştuğumda, aldığım cevap hep aynı oluyor. ‘Mahmutlar’da mutlaka oylar birbirine çok yakın çıkacak,  ama başkanlığı kazanan yine buradan çıkan isim alacaktır’ diye. 
Tüm adaylar için hayırlısı,  Alanya için en doğru kişinin  kazansı önemli.   Sadece Mahmutlar değil, Alanya'nın başkanı olacak sonuçta seçilecek kişi. 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.