banner84

Akşener'in Alanya programı ertelendi

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Apaydın, Genel Başkan Akşener’in Alanya programının yoğunluk nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini ifade ederek, adaylarının Sönmez olduğunu hatırlattı ve seçim çalışmalarının ara vermeden süreceğini belirtti.

Akşener'in Alanya programı ertelendi
Burcu MUTLU
İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’nı ilçe binasında gerçekleştirdi. Toplantıda gündeme dair açıklamalar yapan İlçe Başkanı Yücel Apaydın, öncelikle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için, “En büyük engelin sevgisizlik olduğunu vurgulamak isterim. 3 Aralık Engelliler Günü’nde halkın engellerin farkında olması adına organizasyon düzenleyen tüm kurum ve kuruluşlara partimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. Hepimizin birer engelli adayı olduğunu hatırlatan Apaydın, “Engeller bir ‘Özür’ değil; yaşamlarına engeldir. Gönül rahatlığıyla aramızda engel yok demek için engelli vatandaşlarımızın hayat standardını yükseltecek politikaların kamusal alanda işlemesi gerekmektedir” diyerek engelli vatandaşların halktan soyutlanmaması gerektiğini vurguladı.

AKŞENER’İN PROGRAMI ERTELENDİ

Daha sonra yerel seçim gündemini değerlendiren Apaydın, İYİ Parti Genel Merkezi’nin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile ittifak görüşmelerinin devam ettiğini hatırlatarak, Cumartesi günü yapılması planlanan ve Genel Başkan Meral Akşener’in gelmesiyle açıklanacak olan Alanya Belediye Başkan adaylığı programının yoğunluk nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini ifade etti.  Apaydın, “Genel Merkezimizin ülkemizin ve şehrimizin bekasına yönelik çalışmaları oldukça yoğun bir şekilde sürmektedir. Bu yoğunluktan dolayı Cumartesi günü gerçekleşecek programımız ileri bir tarihe ertelenmiştir” dedi.

“İYİ PARTİ’NİN ALANYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SÖNMEZ”

İYİ Parti’nin Alanya Belediye Başkan Adayı’nın Abdullah Sönmez olduğunu vurgulayan İlçe Başkanı Apaydın, “İttifak Görüşmeleri halen devam etmekte, Genel merkezimiz tarafından ittifak görüşmeleri sürerken Alanya ilçe teşkilatı olarak saha çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Alanya halkının benimsediği bir aday, Genel Merkezimizce de onaylanarak tarafımızdan açıklanmıştır. Bizler çalışmalarımızla fark yaratıyoruz. Alanya halkını da İYİ’lik yolundaki yolculuğumuza ve cesurlar hareketimize davet ediyoruz” diye konuştu.

KONUŞMASINI AKŞENER’İN ÇAĞRISIYLA BİTİRDİ

Konuşmasının sonunda Genel Başkan Akşener’in çağrısını dile getiren İlçe Başkanı, “Ben türemiş değilim, hakkımı arayan bir EYT’liyim diyorsan gel İYİ Parti’ye. Ben beleşçi değilim, Türkiye’nin geleceği olan üniversiteliyim diyorsan gel İYİ Parti’ye. Ben sakıncalı değilim, suçsuzluğu kanıtlanmış bir KHK mağduruyum diyorsan gel İYİ Parti’ye. Ben yük değilim, 3600 ek gösterge isteyen kamu çalışanıyım diyorsan gel İYİ Parti’ye. Ben fırsatçı değilim, ekmeğimin peşinde olan esnafım diyorsan gel İYİ Parti’ye. Ben stokçu değilim, rızkımı arayan bir çiftçiyim diyorsan gel İYİ Parti’ye. Gel ki ülkeyi yönetmede sesin olsun. Halkın sesi partimize desteğin olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 14:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77