banner84

Alanya geleceğine yürüdü

Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı ve mevcut Başkan Adem Murat Yücel'in seçim yürüyüşü 30 bini aşkın katılımla yapıldı.

Asiye ELİAÇIK 
Mahalli idare seçimlerine 7 gün gibi kısa bir süre kala Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel ve ekibi 30 bini aşkın vatandaşla seçim yürüyüşlerini yaptı. Alanya Öğretmenevi'nden harekete geçen binlerce vatandaş İskele Şelale Meydanı'nda buluştu. Yürüyüşe, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Başkanı Menderes Türel, ittifakın iki kanadının da il ve ilçe başkanları ile çok sayıda partili ve vatandaş katılım gösterdi. 
'82 PROJEMİZİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ' 
Yürüyüş sonrası konuşan Başkan Yücel şunları söyledi: "Bugün Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, milletvekillerimiz, il ve ilçe başkanlarımız ve ittifakımızın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel bizlerle. Yürüyüşümüze katılamayan ancak derdi Alanya olan partili partisi tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum, desteklerini bekliyorum. Alanyamız hep birlikte çağ atlattık. Sevginiz, vefanız, güveniniz için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sizin için durmadan çalıştık, Alanya'ya yapılamaz denilenleri yaptık. Vizyonu, tecrübeli ve güçlü ekibimizle 82 projemizle bir dünya kenti Alanya için kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sizlere seçim döneminde ne söz verdiysek bu meydanlardan ne dediysek hepsini yaptık. Başımız dik alnımız açık. Bundan sonra da birlikte çalışacağız. Birlikte yöneteceğiz. Alanya'ya 82 yakışır diyerek açıkladığımız projelerimizi gerçeğe dönüştüreceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bize oy verenlerin de vermeyenlerin başkanı olduk.
'ÇİRKİN SİYASET YAPIYORLAR' 
Kimseyi eleştirmedik. Bizim siyaset anlayışımızı tüm Alanya bilir. Ama şimdi görüyoruz ki çok çirkin bir siyaset izleniyor. Proje olmayanlar, bizim yaptıklarımızın fersah fersah gerisinde karşınıza çıkıyorlar. Biz onların servis yapacağı okulları vatandaşlarımızın ayağına getirdik. Bir yandan vizyon projeler yaparken Alanya’nın eğitiminde de var olduk. 25 milyonluk yatırımla eğitime güç verdik. Alanya Belediyesi'ni yönetmek vizyon, gönül işidir. Alanya Belediyesini yönetmek Adem Murat Yücel'in işidir. Alanya’da bahar geliyor. Baharın müjdesi onlara havaya suya toprağa düşen cemreler 31 martta inşallah daha güzel bir haberin müjdesi olarak sandıklara düşecektir. Alanya'yı dünyada örnek gösterilecek bir kent yapmak için çalışacağız. Bu birliktelik Alanya'ya güç katacak Alanya'nın önünü açacaktır. İşi ehline bırakmak, yatırımların devamı, ülkemizin ve milletimizin bekası için Cumhur İttifakını zaferle taçlandıracağız. Gayretimiz Alanya için, sizin içindir."

PROJELERİNİN YARISI BENDEN AŞIRMA' 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve mevcut Başkan Menderes Türel ise Milleti İttifakı Adayı Muhittin Böcek'e sert eleştirilerde bulundu. Türel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "2009'dan önce de bunlar Antalyalı böyle kandırdı. Şimdi o zaman seyrettikleri filmin daha kötüsünü izlemeye çalışıyor. Alanya yeniden bir fetret devrine izin vermeyecekler. Kaybedeceklerini anladılar şimdi iftiraya başvuruyorlar. Bizim sayın Böcek coşmuş. Bana hesap sormaya geliyormuş. Türkiye’de belki de hakkında dava bile açılamayan birkaç Belediye başkanından biri. İstediğin gazeteciyi al gel. Milletin önünde hesaplaşalım. Bugün her seçimde yaptığımı bir daha yaptım. Biz her şeyimizle milletimizin önündeyiz. Mal beyanımı ben internet siteme koydum. Bizim gizlimiz sakalımız yok. Hesap soran Böcek bakalım kendi mal varlığını açıklayacak mı? Sayın Böcek projelerini benden sonra açıkladı. Yarısı benden aşırma. Bana, 'Neden son hafta proje açıklıyorum?' diyorlar. Ne yapayım adam benim projeleri aşırıyor. Biz yapınca uydurmasyon, atmasyon yapmayız. Verdiği her sözü yerine getirmiş bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Biz kazanınca Antalya kazanıyor, Alanya kazanıyor. Diğer tüm partilere oy vermiş kardeşlerimizde dahil el ele kol kola yürüyeceğiz ve Alanya kazanacak. Biz beşikte Türkiye'yiz. Hangi siyasi partiye gönül verirse versin, vatanını milletini sevenlerle bu meydana birlikte geldik. Adem Murat Yücel ile Alanya'da yeni bir dönem başlayacak. Biz hayatımız boyunca önce Alanya dedik sonra siyaset dedik."

‘ADAYLARIMIZIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ' 
AK Parti Antalya Milletvekili Senanur Çelik de, "Adem Murat Yücel'in Alanya için çıktığı bu yolda sonuna kadar arkasındayız. Antalyamızı hak ettiği noktaya getiren, 800 milyon TL yatırım yaparak Alanya'nın altyapısı için çalışan, her mahallesinde özellikle kadınlarımızın, annelerimizin hayatına dokunan Menderes Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sizlerin destekleriyle Başkan adaylarımız Alanyamızın güzelliğine güzellik katmaya devam edecekler. Bizler de onlara destek olacağız. Önümüzdeki seçim Türkiye'nin geleceğini doğrudan ilgilendirmektedir" dedi.
'BU MEYDANDAKİ BİRLİK DAİM OLSUN' 
MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy vatandaşlara 31 Mart'ta sandığa gitme çağrısında bulundu. Aksoy şöyle konuştu: "Alanya'da bu meydanda Cumhur İttifakının önemini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Cumhur İttifakı yani bu halkın İttifakının karşısında bir ittifak daha var. CHP'ye, İYİ Parti'ye oy verenlere diyecek bir şeyim yok. Fakat bu ittifaka dur diyemeyenler bu ittifakın başındaki pkk ile kolkols yürümektedirler. Toros'un çocukları 31 Mart'ta sorsun çocuklarına dur diyecektir. Seçime bir hafta var. Eğer gizli pazarlığını yoksa, hodri meydan diyorum. Bu meydandaki birlikteliğimiz daim olsun."
'CUMHURBAŞKANIMIZ YÜCEL'İN PROJELERİNİN ARKASINDA'
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yaptığı konuşmada, "Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel'i tekrar iş başına getirme mücadelemizde bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Vatanına milletine hizmet eden insanlara Alanyalılar sahip çıkar. 17 yıldır bizlere sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız bana dedi ki, "Adem Murat Yücel'in projeleri benim projelerim. Onun projelerinin arkasındayım." Alanya'ya yaptığı hizmetler gözle görülüyor. Bundan sonraki süreçte de 82 projeyi hayata geçirmek içn kolları sıvadı. Biz de bu projeler için birlikte çalışacağız. İş bilenin kılıç kuşananındır. 17 yıldır Alanya'yı temsil etme onurunu yaşattınız bize. Bizde Alanyamıza sizlerle birlikte ilkleri yaşattık. Yeni çevreyolu bittiği zaman, tünelleri, dimçayı üzerindeki köprü hepsini görüyorsunuz. Mahmutlar ve kuşyuvası yolu çok güzel bir hale gelecek. Güvenli bir şekilde Konya'ya, yayalara çıkacaksınız. Alanya Antalya-Burdur otobanı şu anda Türkiye’de ihaleye çıkacak üç otobanda biri. Hastanemizin doktor ve cihaz eksiğini tamamlıyoruz. 
'ALANYA KARARINI VERMİŞ' 
Yücel'in, Türel'in rakibi gelip de Alanya için şöyle bir projeyi hayata geçireceğim dedi mi? Bunlar çamur siyaseti yapıyorlar. Bizim arkadaşlarımız Alanya ve Antalya için çok önemli projeleri hayata geçirdiler. O yüzden Alanya'yı seven herkes Alanya'da Adem Murat Yücel Antalya'da Menderes Türel diyor. Alanya kararını vermiş. Sorumluluğumuzum farkındayız. Neden zillet diyoruz? Bizim İYİ Parti, CHP, Saadet Partisi ile bir problemimiz yok. Bizim sorunumuz vatan hainleriyle. Normal yollarla iktidara gelemeyenler marjinalleşiyor. Bu seçim sadece Belediye başkanını seçmek için değildir. Biz bunu iki oy uğruna yapmıyoruz. Karşımızda olan tüm tehditleri görüyoruz, yaşıyoruz. Hepsiyle de mücadele etmeyi başarıyoruz. İnşallah oylarınızla Adem Murat Yücel'i iş başına tekrar getirdiğiniz zaman biz el ele omuz omuza vereceğiz. Alanyamıza çok daha iyisini yapacağız. Kalan bir haftada çalışmaya devam, yola devam."

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 20:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER