banner84

Alanya’ya iki proje sözü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gecikmeli geldiği Antalya mitinginde Alanya’ya, öğrenci yurdu ve hastane sözü verdi. Erdoğan, Cumhur ittifakı adaylarını da seçmene emanet etti.

Alanya’ya iki proje sözü

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Antalya’da miting gerçekleştirdi. Saat 15.30’da başlaması planlanan miting 3 saat gecikmeli olarak 18.30’da başladı. Mitinge de Alanya’dan da çok sayıda siyasi ve vatandaş katıldı.

ALANYA’YA 4 BİN KİŞİLİK YURT

Antalya'nın huzuru, barışı, kalkınması, gelişmesi, gerçek potansiyelini hayata geçirmesi için mücadele ettik. Lafla güzellik olmaz dedik ve eserlerimize damgamızı vurduk. Son 17 senede Antalya'ya 40 katrilyon yatırım yaptık. Sadece eğitimde 2.1 milyon liralık kaynak kullanarak yeni derslik açtık. Şehrimize biri vakıf, üçü devlet olmak üzere dört üniversite kurarak üniversite sayımızı beşe yükselttik. 9 bin 148 kapasiteli yurtlar açtık. Antalya, Serik, Elmalı ve Alanya olmak üzere toplamda 4 bin 750 kişilik 5 adet yükseköğrenim yurdu daha açacağız. Antalya'ya 33.000 seyirci kapasiteli Stadyumu getirdik biz yaparız Bunlar yıkar şimdi 10000 seyirci kapasiteli spor salonu Antalya'ya Alanya'ya Seriye Manavgat'a Gençlik Merkezleri çeşitli branşlarda spor tesislerini biz kazandırdık.

‘İHTİYAÇ SAHİPLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Türkiye'yi sosyal devlet alanında dünyanın en başarılı örnekleriyle yine biz tanıştırdık. Ülkemiz genelinde 1 milyon 250 binin üzerinde vatandaşımıza evde sağlık hizmeti veriyoruz. Ne Amerika'da ne Avrupa'da var bu. Engellilerimize, yaşlılarımıza, muhtaçlara sahip çıkıyoruz. Biz kimseyi açta açıkta, darda bırakmamak için gayret gösteriyoruz. Antalya'daki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız gazilerimiz, şehitlerimiz, yaşlılarımız, engellerimiz için toplam 2,5 kat trilyon liralık kaynak kullandık.

ALANYA’YA 450 YATAKLI HASTANE SÖZÜ

Antalya’ya yapacağımız bin yataklı şehir hastanemizin ihale süreci devam ediyor. Çok yakında inşallah artık çalışmalara başlayacağız. Toplamda 450 yataklı Alanya, Konyaaltı ve Döşemealtı devlet hastaneleri ile birlikte 32 sağlık tesisi projemiz daha var. TOKİ vasıtasıyla Antalya'da 4 bin 432 konut projesini hayata geçireceğiz. İmar barışıyla 400 bin Antalyalı kardeşimizin sıkıntısını çözdük.

‘YOL VE SU MEDENİYETTİR’

Bugün 32 adet atık su arıtma tesisi ile belediye nüfusunun yüzde 98'ine hizmet veriyoruz. Antalya'da İstinaf Mahkemesi'nin faaliyete geçirdik. Ulaşımda 195 kilometreden devraldığımız dönüş yol uzunluğunu 409 kilometre ilave ile 640 kilometreye çıkardık. Niye bunu söylüyorum. Çünkü yol medeniyettir. Yolunuz yoksa suyunuz yoksa medeni değilsiniz.

ALANYA-TAŞKENT YOLU BU YIL BİTİYOR

 Antalya'ya tam 18 tane tünel yaptık. Dağları deldik, çünkü biz Ferhat’ız siz Şirin. Gündoğmuş-Köprülü yolunu, Sarıveliler-Taşkent-Alanya ayrımı yolunu ve Kıbrıs Barajı rolekasyon yolunu bu yıl tamamlıyoruz. Adrasan-Mavikent yolu, Seydişehir-Manavgat ayrımı, Konaklı-Güzelbağ yolu da bu sene bitiyor. Alanya Doğu Çevreyolunu, Antalya Kuzey Çevre yolunu gelecek sene tamamlıyoruz. Manavgat-Alanya ayrımı, Akseki yolu ve güzergahtaki 4 adet çift tüp tünel ile köprülerde çalışmalarımız şu anda devam ediyor. Alanya ayrımı adim yolunu ise 2 yıla kadar kullanıma açıyoruz. Antalya Alanya Gazipaşa yolu ile Gökçe Belen tünelinde 2 yıla kadar sizlerin istifadesine sunuyoruz

‘GAZİPAŞA-ALANYA HAVALİMANI 1 MİLYONU AŞTI’

Antalya’ya ikinci bir havalimanı olarak Gazipaşa-Alanya Havalimanı'nı kazandırdık. Açılışını bizzat kendimiz yaptık. Şimdi de Batı Antalya Havalimanı yapmak için çalışmalara başladık. Havalimanını 2023 yılına kadar tamamlayıp hizmete almayı hedefliyoruz. Antalya bizim vitrin şehirlerimizden, marka şehirlerimizden biridir. Antalya'da dünya üçüncülüğü alan 200 adet mavi bayraklı plajımız bulunuyor. Geçtiğimiz yıl Antalya'ya 12,4 milyon turist geldi. Hava trafiğinde de çok ciddi artışlar yaşandı. 2003 yılında 13 milyon 71 bin olan Antalya Havalimanı yolcu trafiği, şimdi 31 milyon 506 bin oldu. Geçtiğimiz yıl Gazipaşa-Alanya Havalimanı 1 milyon 215 bin yolcu rekorunu kırdı, her yıl da artıyor.

HORTUM FELAKTİ İÇİN 20 MİLYON GÖNDERDİK

Antalya sadece turizmin değil, tarımın da lokomotifidir, kalbidir. Şehrimizde tarımın güçlenmesi için gereken her şeyi yaptık, yapıyoruz. Baraj ve göletler Antalya tarımının adeta hayat damarıdır. Önceki yaşanan hortum felaketinden etkilenen çiftçilerimizin yaralarını yine söz verdiğimiz gibi sarıyoruz. Felaketin hemen ardından acil ihtiyaçlar için 1 milyon göndermiştik. Geçtiğimiz Cuma günü itibariyle de afetzedelerin zararlarını tazmin için 20 milyon lirayı şehrimize gönderdik. hasar durumuna göre bu ödemeleri valiliğimiz eliyle gerçekleştiriyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son olarak, “31 Mart’ta Ak Parti adaylarına, Cumhur İttifakı adaylarına sahip çıkmanızı bekliyorum. Antalya’dan müjdeli haberler bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 19:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77