banner84

Bakan Çavuşoğlu Hollanda’da

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Hollanda konferansları kapsamında geldiği Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bir otelde Türk ve Hollandalı iş insanlarıyla görüştü.

Bakan Çavuşoğlu Hollanda’da

Türkiye genelindeki ekonomik ve ticari gelişmeler hakkında etkileşim ve konuşmaların yapıldığı toplantıda Bakan Çavuşoğlu, Türk ekonomisi ve son açıklanan Yeni Ekonomik Program hakkında bilgi verdi. Toplantı öncesi Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Hollanda yöneticileri ile bir araya gelen Çavuşoğlu, bugün Türkiye-Wittenburg Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek olan Türkiye-Hollanda 7. Konferansı’na katılacak. Çavuşoğlu, Hollandalı mevkidaşı Blok ile yapacağı ikili görüşmeden sonra ortak basın toplantısı düzenleyecek.

 Bugün 7’ncisi gerçekleşecek konferans çerçevesinde ‘Terörle Mücadele’, ‘Bölgesel Gelişmeler’, ‘Türkiye-AB’, ‘Hollanda Türk Toplumu’, ‘Yaşanabilir Şehirler ve Enerji’ başlıklarında ilgili bakanlıkların da katılımı ile altı çalışma grubu toplanacak. Bakan Çavuşoğlu ile Hollandalı mevkidaşı Stef Blok arasında yapılacak görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra, Türkiye-AB ilişkileri ile bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

HEDEF 40 BİN HOLLANDALI

Bu görüşmeler Alanya için de büyük bir önem taşıyor.  Pazar sıralamasında Ruslar birinci sırada yer alsa da, Hollanda’dan 2018 yılında Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na taşınan yolcu sayısı 33 bin 105 kişi olmuştu. Gazipaşa-Alanya Havalimanı için bu yıl ise hedef 40 bin yolcuya ulaşmak.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 14:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER