banner84

Başkan Yücel muhtarlar kahvaltıda buluştu

Alanya Muhtarlar Derneği, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında yeniden seçilen ve yeni göreve tüm muhtarları düzenledikleri kahvaltı organizasonuyla bir araya getirdi. Kahvaltıya katılan Başkan Yücel, büyükşehir meclisi sonrasında tüm muhtarlarla detaylı olarak istişare yapacaklarını söyledi. 

Başkan Yücel muhtarlar kahvaltıda buluştu

Asiye ELİAÇIK
Kahvaltı organizasyonunu Alanya Posta TV'ye değerlendiren Alanya'nın tek kadın muhtarı olan Güllerpınarı Mahalle Muhtarı Serap Neğiş, yeni dönem için bir araya gelip birbirlerini tanımaya çalıştıklarını, tek kadın muhtar olmanın bazı zorluklarının olduğunu aktardı. Kadıpaşa Muhtarı Hasan Öner ise, uzun zamandır muhtarlık yaptığını ve muhtarların yerel yönetimlerde büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise, muhtarlara başarılar dileyerek, el birliğiyle Alanya için hizmet edeceklerini söyledi. Alanya'da göreve gelen 102 mahalle muhtarıyla kahvaltıda bir araya gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, mahallelerin ihtiyaçlarının doğru analizi ve çözümlerin üretimi noktasında muhtarların büyük rol üstlendiğini ifade etti. Yücel, 31 Mart Seçimlerinde 51 mahalle muhtarının değiştiğini, 51'inin ise görevlerine devam ettiğini belirtti.
'BİZİ EN İYİ SİZ ANLARSINIZ'
Alanya Belediye Başkanı adem Murat Yücel, "Alanya Muhtarlar Derneği'nin davetiyle sizlerle bir araya geldik. Biz kendi meclisimizi bitirdik, komisyonlarımızı görevlendirdik. Büyükşehir meclisimizin komisyonları da seçilecek, meclisimiz var. Kaç gün sürecek bilmiyorum çünkü bugüne kadar Büyükşehir meclisleri bir asıl meclis, iki de ek meclisli yapılıyordu. Ancak o da bittikten sonra sizleri davet edeceğim ve hepinizle stratejik planlarımızı belirleyeceğiz. Hizmetlerimizi devam ettirmek için yeni seçilen arkadaşlarımızla ve yeniden seçilen arkadaşlarımızla birlikte işler yapacağız. Bizi en iyi anlayabilecek sizlersiniz, bu zamana kadar bunu hep söyledim. Çünkü siz de atama ile değil bizim gibi seçimle geldiniz. Bizler kadar sizlerin de bu memlekete bir vefa borcu var. Bunu da hep birlikte ödeyeceğiz. Bizim yönetim şeklimiz bugüne kadar hep ortaktı, birlikteydi. Bizim gibi düşünen, yaşayan, aynı kaderi paylaşan insanlar olduğunuz için bir araya gelip, 5 yıllık stratejik planımızı belirleyip hizmetlerimize devam edeceğiz. Bu memleket için birlikte bir şeyler yapmaya çalışacağız ve yapacağız. Bu dönemde herkesin beklentisi yüksek, gerek teknoloji, gerek sosyal faaliyetler, en çok da gönül ilişkileri noktasında Alanya'nın beklentisi daha fazla. Bunun bir tarafından da sizler tutacaksınız. Siz bölgesel olarak biz de genel olarak bu bölgeye hak ettiği şekilde huzurun, mutluluğun, güvenin en iyi şekilde olduğu bir yaşan sunmak için hedeflerimize beraber gideceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 17:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER