banner84

Böcek'in Alanya projesi ne?

Millet İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, 'halk' temalı projeleri için Antalya'nın bazı ilçelerini pilot bölge olarak belirliyor. Böcek'in, Alanya'da hangi projeyi hayata geçireceği ise merak konusu.

Böcek'in Alanya projesi ne?

Asiye ELİAÇIK
Millet İttifakı'nın Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, başkan seçildiği takdirde gerçekleştirmeyi planladığı 77 büyük projeyi 6 ana başlık altında Şubat ayı içerisinde açıklamıştı. Projelerinin odağında halkın olduğunu söyleyen Böcek, artan maliyetlerin ardından vatandaşı ekonomik olarak rahatlatacağı projelerle de dikkat çekiyor. Özellikle üreticiler ve aileler için planlanan halk mama, halk süt, halk su, halk yem ile ucuz ve sağlıklı et projeleri ile Böcek, hem üretim hem de tüketim noktasında Antalya'nın kalkınmasına destek olacaklarını vurguladı. 
BEBEĞİNİZ DOYACAK CEBİNİZ YANMAYACAK
Çocuklu ailelerin en büyük giderlerinden olan mama ve süt konusu da Böcek'in projeleri arasında yer alıyor. Bu projelerle, Antalya'da üretilen meyve ve sebzelerden yapılacak olan Halk Mama ve yapılacak tesislerde kontrolden geçirilen Halk Süt ile Üreticiden tüketiciye ucuz ve sağlıklı gıda zinciri oluşturarak yerelden kalkınmaya destek olunması hedefleniyor.
'DAMACANA DOLUM TESİSİ KURACAĞIZ'
Son günlerde Ankara gündeminin de tartışma konusu olan indirimli su projelerine bir yenisini de Başkan Adayı Muhittin Böcek ekledi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ı projesi olmadığı gerekçesiyle eleştirerek, 'Ankara'ya aday oluyor, bir tane bile proje yok dedim. 'Olmaz olur mu, su paralarını düşüreceğim' demiş. En büyük proje bu. Su parasından proje olmaz, bu tarifedir' demişti. Ankara'da belediyelerin zaten halkın evlerine içme suyunu ulaştırması gerektiği ve bunun bir proje olmayacağı konuşulurken, Böcek de bir damacana tesisi kurarak, Halk Su ile suya harcanan parayı azaltmayı ve bu suların satışından elde edilen gelirin de önemli bir kısmı Antalyaspor'a aktarmayı planlıyor. 
ALANYA PROJESİ MERAK KONUSU
Halk Yem proje kapsamında besicileri kaliteli ve ekonomik yemle buluşturacaklarını söyleyen Böcek, bunun ilk adımının da öncelikle Korkuteli ilçesi olacağını söyledi. Böcek'in Antalya  projeleri içerisinde böyle bir pilot bölge seçmesi Alanya'yı hangi projeyle değerlendireceği konusunda merak uyandırdı. Ayrıca besiciler için yemin yanı sıra, eğer Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirse, ANET bünyesinde Türkiye'nin en modern mezbahasını kurmayı da planlıyor. Böcek bu projeyle hem istihdam sağlamayı hem de et fiyatlarını ucuzlatmayı amaçlıyor. 
BÖCEK'TEN ANSIZIN ZİYARET
Millet İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, sessiz sedasız geldiği Alanya'da esnafı ziyaret etti. Millet İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP’li Muhittin Böcek seçim çalışmaları kapsamında Alanya’ya geldi. Böcek, ittifakın Alanya Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Abdullah Sönmez, İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ile birlikte Cikcilli Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti. Tek tek esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinleyen adaylar, esnaflardan desteklerini beklediklerini söylediler. 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 23:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER