banner84

CHP'de 2 istifa birden

CHP Alanya İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri olan Mehmet Okyanus ile Murat Can belediye meclis üyesi olabilmek için görevlerinden istifa ettiler

CHP'de 2 istifa birden
Haber Merkezi
Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) belediye meclis üyesi olmak yönetim kurulu üyelerinin görevlerinden istifa etmeleri için dün son buldu. CHP Alanya İlçe Teşkilat'ında yönetim kurulu üyeleri Mehmet Okyonus ile Murat Can belediye meclis üyesi adayı olmak için görevlerinden istifa ettiler. İstifaları açıklayan ve gündeme dair açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı “Genel Merkezimizde alınan bir karar doğrultusunda mevcut yönetim kurulu üyelerinin bugün(dün) istifa için son günü. Bu sebeple partiye yıllarca hizmet etmiş, 3 dönemdir yönetimde bulunan İlçe Başkan Yardımcımız Mehmet Okyanus, Mahmutlar Mahallesi'ni Mahmutlar yapan, ekibin en başlarında gelen ve yaklaşık bir yıl belediye başkanlığı yapmış olan Avukat Murat Can görevlerinden istifa ettiler. Kendilerine çıktıkları bu yolda başarılar dilerim" dedi.
'ÜCRETLERİN YÜKSEK OLMASIYLA NEDENİYLE RED OYU VERECEĞİZ'
Bir diğer gündem maddesi olan Alanya’daki bazı özel halk otobüslerinin kapasitesinin arttırılması ve arttırılan kapasite karşılığında bedel talep edilmesine değinen Başkan Çorbacı, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin istediği fiyatların fazla olduğunu ve esnafın zora gireceğini belirtti.  Konuşmasına devam eden Çorbacı, “ Bugün saat 14.00'de  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin gündeminde çok ciddi bir konu görüşülecek. Bununla ilgili meclis üyemiz sayın Erkan Demirci’nin yakından ilgilendiği ve konuyla ilgili bilgiler alarak CHP Alanya İlçe Teşkilatı olarak bir açıklama yapmak istedik. Bugün yapılacak olan devam meclisinde gündemin 12’nci maddesinde Alanya’daki bazı özel halk otobüslerinin kapasitesinin arttırılması ve arttırılan kapasite karşılığında bedel talep edilmesine ilişkin gündem maddesi var. Plan ve Bütçe Komisyonu ile Ulaşım Komisyonu raporlarında konuya ilişkin Ak Parti ve MHP meclislerinin kabul oyu, CHP meclis üyelerinin ise esnaftan talep edilen ücretin çok fazla olması nedeniyle ret oyu var.
'ESNAFIN BU KRİZ DÖNEMİNDE BU PARAYI ÖDEMESİ ÇOK ZOR'
Alınan kararda Kargıcak ve Mahmutlar otobüslerinin 7 metreden 9 metreye diğer bazı otobüslerinde 9 metreden 12 metreye çıkarılması ve yapılan bu kapasite artışı nedeniyle 7 metreden 9 metreye çıkarılan otobüsler için 200 bin TL, 9 metreden 12 metreye çıkarılan otobüsler içinse 100 bin TL ücret belirlenmiştir. Bu konuyla ilgili 4.5 yıl sonunda otobüs kapasitelerinin arttırılması geç kalınmış doğru bir karar olarak değerlendiriyoruz ancak kapasite artışı karşılında esnafımızdan istenilen bedelin çok yüksek ve orantısız olduğunu esnafın bu parayı ülkemizin içinde bulunduğu bu kriz ortamında çok zor olduğunu düşünüyoruz. Yukarıda da söz edilen komisyon kararlarının bugün yapılacak Büyükşehir meclisinde değişmesi için elimizden geleni yapmaya taahhüt ediyoruz. İnşallah komisyon kararlarının altında imzası olan Ak Part, ve MHP aldıkları kararın esnafın yararına  olmadığını anlayarak kararlarını değiştirirler "şeklinde kouştu.
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 17:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER