banner84

CHP'de adaylık sinyalleri

CHP'de belediye başkanlığı anketinden ön plana çıkan Ali Takavut ve Şengül Yeşildal Alanya Postası'nın sorularını yanıtlayarak adaylık sinyali verdiler

CHP'de adaylık sinyalleri
Mevlüt UYGUR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı, 2019 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler öncesi yaptığı 'Danışma Kurulu Toplantı'sında partililerin gönüllerindeki belediye başkan adaylarını bir kağıda yazarak zarfla birlikte, sandığı atarak küçük bir anket yaptı. CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı anketten önceki dönemler ilçe başkanları ve 24 Haziran seçimlerinde Antalya Milletvekili adayı olan Ali Takavut ve Şengül Yeşildal isimlerin ön plana çıktığını açıkladı. Alanya Postası'nın sorularını yanıtlayan Takavut ve Yeşildal adaylık sinyalleri verdiler.

'YETKİLİ ORGANLAR DEĞERLENDİRECEKTİR'

Kararın genel merkez ve İl başkanlığında tarafından verileceğini söyleyen Takavut, "CHP'nin yetkili organları bunu değerlendireceklerdir. Genel Merkezle ve Antalya İl Başkanlığı ile konuşacaklardır.  Herhangi bir ittifak yapılıp yapılmayacağı da konuşulacaktır. O nedenle daha çıkıp ben adayım demek, işi çözmez.  Özellikle genel merkezimin verdiği karar doğrultusunda hepimiz çalışmak zorundayız.  Yapılan ankette bizim ismimizin ön plana çıkması memnuniyet verici bir şey. Ben partililerimize teşekkür ediyorum. Ben onlara öyle bir güven vermişsem, onların gözünde Alanya'yı yönetecek bir kişi olarak beni görüyorlarsa, ben teşekkür ediyorum beni plan çıkaran arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. CHP'nin yetkili organları bunu değerlendireceklerdir. Genel Merkezle ve Antalya İl Başkanlığı ile konuşacaklardır.  Herhangi bir ittifak yapılıp yapılmayacağı da konuşulacaktır. O nedenle daha çıkıp ben adayım demek, işi çözmez.  Özellikle genel merkezimin verdiği karar doğrultusunda hepimiz çalışmak zorundayız. Şuanda yetkili kurumlar görüş alışveriş yapıyorlar. Bizler de görüşmeler yapıyoruz. Sonuçlar herhangi bir şekilde olgunlaştığı zaman basınla  paylaşıyoruz" dedi.

'VERİLEN GÖREVDEN HİÇ BİR ZAMAN KAÇMADIM'

Şengül Yeşildal ise, "Ben partililerimize bana güvendikleri için ve böyle bir şeye layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Ama adayı genel merkez belirliyor. Benim de aklımdan hiç belediye başkanlığı adaylığı geçmedi. Ama önümüzdeki günlerde ne olur, ne biter hiç bir fikrim yok.  Şimdiye verilen hiç bir görevden kaçmadım, ama belediye başkanlığını da hiç düşünmemiştim" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 19:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER