banner84

CHP'de Takavut, Yeşildal isimleri öne çıktı

Gazetecileri açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, Cumartesi günü yaptıkları belediye başkanlığı adaylığı anketi sonucunda Ali Takavut ve Şengül Yeşildal isimlerinin ön plana çıktığını söyledi.

CHP'de Takavut, Yeşildal isimleri öne çıktı

Mevlüt UYGUR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya  İlçe Başkanı Sefa Çorbacı yaptığı basın açıklamasında geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan 'İlçe Danışma Kurulu Toplantısı'nı değerlendirdi. Çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Çorbacı, "Toplantımızda bütün partililerimizin eleştirilerini, fikirlerini, görüşlerini, geçmişte yapmış olduğu hatalarımızın hepsini önümüzdeki yerel seçim sürecinde değerlendireceğiz" dedi.

'SANDIKTAN TAKAVUT VE YEŞİLDAL ÇIKTI'

Danışma Kurulu Toplantısı'nda önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkanlığı adaylığı için partililerin gönüllerindeki ismi kağıda yazarak zarfla birlikte, kurulan sandığa atarak küçük bir anket yaptıklarını belirten Çorbacı, "Yaptığımız anket sonucunda Şengül Yeşildal ve Ali Takavut'a eşik oy çıktı. Ön planda olan bu iki isim.  İki isimde partimize emek vermiş, ilçe başkanlığı yapmış ve aynı zamanda 24 Haziran seçimlerinde Antalya milletvekili adayı olmuştu. Partililerimiz bu iki ismi görmek istediklerini söylediler. Zaten biz ilçe teşkilatı olarak kendileriyle görüşmelerimiz olmuştu. Belediye başkan adaylığı için de partililerimiz bu iki ismi ön plana çıkardı. Bunu da herkesin bilmesini isterim" dedi.

'ADAYLIK BAŞVURULARI YAPACAK OLANLAR 19 EKİM TARİHNE KADAR MÜRACATLARINI YAPABİLİLERLER'

Yerel seçimlerde adaylık başvuru tarihini açıklayan Çorbacı, "CHP Genel Merkezi'mizden bir genelde geldi. Bu genelgeye göre 19 Ekim 2018 tarihine kadar belediye başkan adayı olmak isteyen, meclis üyesi olmak isteyen, il genel meclis üyesi olmak isteyenler müracaatlarını yapmalılar.  Parti binamızda, burada detaylı bilgileri kendilerine veririz. Ayrıcı mevcut yönetim kurulu üyeleri de aday olmak istiyorlarsa 12 Ekim 2018 tarihine kadar istifa etmeleri gerekiyor. Biz bütün başvuruları ayın 19'una kadar bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

'CHP OLARAK BİRBİRİMİZE KÜSECEK, DARILACAK DURUMDA DEĞİLİZ'

Bir gazetecinin CHP'nin sık sık tartışmaların yaşanıldığı bir parti olduğunu belirterek 'Danışma Kurulu Toplantısı'nda birlik kararının çıkıp, çıkmadığı sorusuna cevap veren Çorbacı, "Bütün partilerde, kırgınlık, küskünlükler oluyor, sadece bizim partiye özel bir şey değil bu durum. Bazı yandaş basınlar bizdeki kırgınlıkları, küskünlükleri özellikle vurguluyor. Bizim şuanda CHP olarak birbirimize küsecek, darılacak, kötü söz söyleyecek durumda değiliz. Çünkü bizim 'Cumhur İttifakı'nı Türkiye genelinde yıkmak istiyoruz. O yüzden Türkiye'nin 81 iline talip bir partiyiz.  Özelikle İstanbul, Ankara, İzmir'de çıkaracağımız adaylarla ve yapacağımız çalışmalarla bunu Tüm Türkiye'de yıkacağız" dedi.

'HERKES MEDENİ BİR ŞEKİLDE ELEŞTİRİSİNİ YAPTI'

Antalya'nın çok önemli bir şehir olduğunu belirten Çorbacı, "Bizim çok çalışarak Antalya Büyükşehir'i ve Alanya Belediyesi'ni geri almamız gerekiyor.  Tabi ki insanların ufak, tefek dargınlıkları, küskünlükleri olabilir.  Bunların hepsini toparlayacağız.  Yaptığımız toplantıda da herkes medeni bir şekilde eleştirisini yaptı. Olumlu yönlerimizi de söyleyenler oldu, olumsuz yönlerimizi de söyleyenler oldu" ifadelerini kullandı.

'İŞİMİZ KOLAY DEĞİL, AMA ALANYA BELEDİYESİ'Nİ KAZANACAĞIZ'

Yerel seçimlerde ittifak konusuna da değinen Çorbacı, "İttifak konusu bizim burada kendimizin veya il başkanlığımızın tek başına verebileceği karar değil. Biz hiç ittifak olmayacak gibi çalışıyoruz. Partililerimizden ittifaka ılımlı bakanlar da var, başka taktik söyleyip tek başına çıkmamızı isteyen de var. Ama bu çok fazla bir kesim değil. Burada CHP'liler şunu çok iyi biliyor ki, sonuçta karşımızda 16 yıllık bir Ak Parti iktidarı ve mevcut belediye başkanı MHP'den. Bunların Alanya'da ittifak yapmayacağı konuşuluyor. Açık söylüyorum işimiz kolay değil, ama biz bu farkı kapatacağız. Çıkan sonuçlar da ortada. O yüzden bu şekilde bir 'Danışma Kurulu' yaparak partililerimizin fikirlerini aldık. Biz kenetlenmiş durumdayız. Ak Parti Alanya'da hiç seçim almadı. Adem Murat Yücel’inde il dönemi ve MHP ilk kez Alanya'da seçim aldı. Onlarında işi kolay değil. Hiç kimse bizi kolay lokma zannetmesin.  Biz ittifak olsa da olmasa da Alanya Belediyesi'ni, özellikle Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni kazanacağız" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 14:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER