banner84

Çorbacı, tutuklanan başhekim üzerinden Toklu'ya yüklendi

CHP Alanya ilçe Teşkilatı ALKÜ EAH Başhekimi Adil Taşbaş’ın tutuklanmasının ardından AK Parti’ye yüklendi. Çorbacı, “Başhekimin atamasını buraya kim yapmıştır?” diye sorarak AK Parti İlçe Başkanı Toklu’dan bir açıklama istedi.

Çorbacı, tutuklanan başhekim üzerinden Toklu'ya yüklendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Alanya  İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, partisinin haftalık olağan toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Çorbacı, ilk olarak geçtiğimiz hafta FETÖ/PDY Soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Alaaddin Kekubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi (EAH) Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş üzerinden eleştirilerde bulundu.

 Çorbacı, "Öncelikle Alanya'da bulunan bütün kurumların bizim için çok değerli olduğunu bir kez daha buradan vurgulamak istiyorum. Hepinizin bildiği üzere geçtiğimiz hafta ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir deprem yaşandı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, FETÖ'den tutuklandı. Yaşanan olayla alakalı olarak kafamızda ciddi soru işaretleri var. Ben basın yolu ile Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu'ya sormak istiyorum. Bu başhekim hangi kriter doğrultusunda atanmıştır? Başhekim Taşbaş'a kim referans olmuştur? Başhekimin kendisine referans olan kişi ile bağlantısı nedir? Resmi kurum ve kuruluşlar bünyesine alınacak bir taşeron işçi için bile ciddi bir güvenlik soruşturması yapılırken, terörle mücadelede böylesi günler yaşadığımız ülke konjonktüründe Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ataması yapılan Taşbaş'a siyaseten kimler icazet vermiştir? Hem Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu'ya hem de Toklu'nun olası bir istifası söz konusu olduğunda yerine geçeceği konuşulan yardımcısı Kiriş'e sorularımız bunlardır. Sorduğumuz soruların cevabı bir an evvel verilmelidir. En yakın zamanda cevap bekliyoruz. Zira cevaplar yalnızca bizleri değil bütün kamuoyunu ilgilendirmektedir" diye konuştu.

“ZAMLAR GERİ ÇEKİLMELİ”

Ekonomi üzerinden eleştirilerini sürdüren Çorbacı, “Bir diğer değineceğimiz konu ise Türkiye'nin içerisinden geçtiği ekonomik süreçtir. Özellikle 24 Haziran seçimlerinin ardından yükselen döviz kurlarının ardından hemen hemen bütün temel ihtiyaç maddelerine ciddi oranda zam yapılmıştı. Mevcut iktidarın üst üste yaptığı zamlar sonucu ise ticari işletmelerden, esnafa, memurdan asgari ücretliye toplumun her kesimi istisnasız olarak ciddi zarar görmüştü. Biliyorsunuz ki son süreçte Avro ve doların düştüğü yönündeki açıklamalar duyuyoruz. Şuan Avro 6.10, dolar ise 5.30 üzerinden karşılık bulmaktadır. Dolar ve Avro düştü lakin gelen zamlar geri çekilmedi, dolarda yaşanan indirim piyasalarda yer alan ürünlere yansımadı. Bizler buradan zam yapılan ürünlerde indirime gidilmesini talep ediyoruz. Zammı nasıl yaptılarsa indirimi de yapmalılar. Önümüzde kara bir kış var ve durum hiç iç açıcı değil. Bizler felaket tellallığı yapmak istemiyoruz lakin uyarmakta fayda görüyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 15:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77