banner84

'Gelip çalışsaydın?'

Genç siyasilerin 1 Kasım yorumları 1 Kasım Seçimleri'ni bir de AKP ve CHP'nin genç kuşak siyasetçileri yorumladı.

'Gelip çalışsaydın?'
CHP Gençlik Kolları Ömer Şahin, sosyal medyadan "İstifa edin" diyen bir partiliye, "Bırakın klavye şövalyeliğini. Gelip partide çalışsaydınız bugün belki bu sonuç çıkmazdı" diye sitem etti.

1 Kasım Seçimleri'nde elde edilen sonuçlar AKP'yi memnun ederken, başta CHP'liler olmak üzere MHP ve HDP'de adeta soğuk duş etkisi yarattı. Alanya'da 193 bin 714 seçmenden 80 bine yakın oy alan AKP'de keyifler yerinde. Ancak aynı durum CHP ile MHP için söz konusu değil. Yüzde 49.4 ile seçimi Alanya'da lider bitiren AKP'yi yüzde 22.2 ile CHP, yüzde 22.0 ile MHP takip etti. 1 Kasım Seçimleri'ni siyasi partilerin ilçe başkanları ve milletvekili seçilen isimlerin yanı sıra Alanya siyasetinin gelecek vaat eden genç isimleri de analiz etti. 

KARAGÖZ SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ 


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi olan Avukat Mehmet Can Karagöz, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: "Sonuçlar çok farklı şekilde değerlendirilebilir ama bence seçimin iki ana sonucu var. 7 Haziran sonrası anketlerde de en önde görülen AKP-MHP koalisyonunu isteyen tabanlar, bunun olamayacağını anlayınca bizzat devreye girerek, Saadet Partisi'nin de yardımıyla koalisyonlarını kurmuş oldular. AKP-MHP koalisyonunu bizzat kendileri gerçekleştirdiler. Şu anki hükümet AKP-MHP koalisyonunu isteyen tarafların oyları ile görüntüde tek başına, ama perde arkasında koalisyon bir iktidar olmuş oldu. Sosyal devlet anlayışı ile vaat üreten partiler vatandaşın gözünde saygın olarak kaldı. Vatandaş, bu ülkenin temel ihtiyacının sosyal devlet olduğunu, gelir dağılımının önemi ve emeğin kıymetini bir kez daha vurgulamış oldu. Bu yönde siyasilere önemli bir mesaj vermiş oldu." 

IŞIK EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ 


7 Haziran'da olduğu gibi 1 Kasım sürecinde ekibiyle beraber en fazla çalışan isimlerin başında gelen Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Alanya Gençlik Kolları Başkanı Alaaddin Işık da yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: "Bu millet en has millet, bu vatan bizim vatanımız. Yeni gün bugün. Bugün günlerden huzur. Helal olsun Türkiye'm. Bizim damarlarımızdan Türk kanı akar ama gönlümüz AKP. Bugüne kadar o umutla, o sevinçle parlayan ampulümüzü söndürmedik, söndürmeyeceğiz. Biz hep birliktik ve beraberdik. Bu birlik ve beraberlik asla bitmesin. O ampulü asla söndürmeyeceğiz! Bizim yanımızda olan, bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederiz." 


'BIRAKIN SANAL KAHRAMANLIĞI' 


Öte yandan CHP İlçe Başkanı Şengül Yeşildal'ın "Elimizden geleni yaptık" açıklamasına yanıt veren Erdal Taşkıran adlı bir partili, "Hâlâ Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliği çatısı altında durup da 'Elimizden geleni yaptık' diyebiliyorsanız, koltuk sevdası peşindesiniz. Siz de kusura bakmayın. Kemik seçmen yine oy verdi, ne koydunuz üstüne, kocaman sıfır. Kılıçdaroğlu'nda biraz onur ve şeref varsa istifasını verir. O vermiyor ve onun liderliğinde siz devam ediyorsanız sizden de şüphe duyarım" deyince devreye CHP Gençlik Kolları Başkanı Ömer Şahin girdi. 

'GÖREV VERİLMEZ ALINIR' 


Şahin, "Sizler ne yaptınız, sosyal medyada klavye başında bu seçimin önemini yazmaktan başka. Hiç partiye gelip sordunuz mu, 'Bu seçim çok önemli, bizler de görev almak istiyoruz, biz de elimizden geleni yapmak istiyoruz' dediniz mi? Unutmayın, görev verilmez, alınır. Keşke sizler de klavye başında yazmak yerine gelip de hep birlik ve beraberlik içerisinde çalışmış olsaydınız" mesajı verdi.
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 18:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77