banner84

Güney adaylığa göz kırptı

alanyapostasi.com.tr'de başlatılan ankette 1'inci çıkan Hüseyin Güney yaptığı açıklamada, "Anketten birinci çıkmamız memnuniyet verici bir şey, ancak adaylık kararını genel merkez belirliyor. Tabi ki ilerleyen süreçlerde ne olur, ne gelişir biz bilemeyiz" diyerek belediye başkanlığı adaylığına göz kırptı.

Güney adaylığa göz kırptı
Mevlüt UYGUR

alanyapostasi.com.tr'de  başlatılan 'AK Parti'nin Alanya Belediye Başkan Adayı olarak kimi görmek istersiniz?' anketinden elde edinen sonuçlara göre 7 isimden 2'si başa baş gitti. Mustafa Toklu, Hüseyin Güney, Mustafa Berberoğlu, Mehmet Şahin, Hasan Sipahioğlu, Hayri Çavuşoğlu ve Abdullah Sönmez isimlerinin yer aldığı ankette 1462 oy kullanılırken Güney ve Şahin isimleri ön plana çıktı.  Ankette Mustafa Toklu 145, Hüseyin Güney 382, Mustafa Berberoğlu 179, Mehmet Şahin 364, Hasan Sipahioğlu 279, Hayri Çavuşoğlu 44, Abdullah Sönmez 69 oy aldı.

'BİZİM İSMİMİZİN BİRİNCİ ÇIKMASI MEMNUNİYET VERİCİ BİR ŞEY'

İlçe Başkanlığı döneminden Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörlüğüne kadar başarılı siyasetçi kimliğiyle ön sıraları kapan Güney, alanyapostasi.com.tr'deki ankete ilişkin Alanya Postası'nın sorularını yanıtladı. Güney, Alanya Postası'na yaptığı açıklamada adaylık ile ilgili kesin ve net cevaplar vermese de belediye başkanlığı adaylığına göz kırptı. Ankette çıkan sonuçların memnuniyet verici olduğunu söyleyen Güney, "Ancak adaylık kararlarını ilçe teşkilatı ve genel merkez belirliyor. Tabi onların belirli kriterleri var, o kriterler doğrultusunda, o çalışmalar sonucunda aday belirleniyor. Sonuçta onlar bir çalışma yapacak ve Alanya'da Ak Parti'nin adayı belli olacak. Tabi ki ilerleyen süreçlerde ne olur, ne gelişir biz bilemeyiz. Ama tabi ki Alanya Postası'nın yaptığı bir ankette bizim ismimizin birinci olması bizim için memnuniyet verici bir olay. Önümüzdeki dönemde de genel merkezimizin belirleyeceği her isme de, zaten bizim saygımız var. Bu şekilde gelişir bizim partinin aday belirleme süreci. Sonuçta bizim söyleyebileceğimiz bir şey yok. Bu Ak Parti'nin aday belirleme kriterleri var, o kriterler sonucunda kamuoyunun desteği önemli. Aday olabilmek için o faktörlerinde bir araya gelmesi lazım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 19:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER