banner84

İttifaka son nokta konulacak

Bu hafta içerisinde MHP lideri Bahçeli ile bir araya gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesinde ittifaka son nokta konulacak

İttifaka son nokta konulacak

 Mevlüt UYGUR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile yaptıkları ittifak hakkında gazetecileri açıklamalarda bulundu.  MHP ile yaptıkları ittifak  çalışmalarını sürdüren Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecileri açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin ittifak çalışmalarıyla ilgili sunumunu dinleyen Erdoğan gecenin geç saatlerine kadar parti genel merkezinde adaylarla ilgili çalışmalarını sürdürmüştü.

'BAHÇELİ İLE BU HAFTA BİR ARAYA GELEBİLİRİZ'

Tüm Türkiye’nin de olduğu gibi Alanya'nın da merakla beklediği ittifak çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhur İttifakı'nın hassasiyetleri son seçimlerde ortaya tam manasıyla çıkmıştır. Birbirimize karşı olan dayanışmamız, birbirimizle geleceğe olan yürüyüşteki hassasiyetlerimiz bunu kıskanan bazı oluşumlar var. Bu oluşumların içerisinde her an değişik bir çok şeyler olabilir. Bunun başında ana muhalefet var. Bunun yanında dağdaki terör örgütünü yanına alanlar var. Bunu anlamamak için sebep yok. Çok açık ortada. Cumhur İttifakı'nı bozdurmama noktasında kararlıyız. Bu yerel seçim ülkemiz için ciddi manada yedi düvelin ülkemize milletimize saldırdığı bir dönemde büyük önem arz ediyor. Teknik çalışmaları yürüten arkadaşlarımız var. Onlar bu çalışmalarını tamamlar tamamlamaz belki de bu hafta içerisinde Sayın Bahçeli ile bir araya gelebiliriz. Önümüzde ayrıca zaman var. YSK'nın takvimi önem arz ediyor. Bizim kendi takvimimizde kendimize önem arz ediyor" dedi.

GÖZLER BU GÖRÜŞMEYE ÇEVRİLDİ

 Şu ana kadar 75 belediyeyi adayını açıkladıklarını kaydeden Erdoğan, kalanları da  ittifak çalışmalarına  göre açıklayacaklarını ifade etti. İttifakın Alanya ölçeğinde olup olmayacağı merak edilirken, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP liderinin önümüzdeki günlerde bir araya geldiği ittifak görüşmesine çevrildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 00:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER