banner84

İttifakta son viraj

Alanya'nın da merakla beklediği, AK Parti-MHP arasındaki ittifak görüşmelerinin raporları Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletildi

İttifakta son viraj
Mevlüt UYGUR
Mart 2019 yerel seçimleri öncesi aday belirleme çalışmalarını sürdüren siyasiler bir yanda da ittifak görüşmelerini sürdürüyorlar. AKParti ile MHP arasındaki ittifak çalışması devam ederken, yurtdışı turunu tamamlayarak Ankara’ya dönen Recep Tayyip Erdoğan, zaman kaybetmeden seçim çalışmalarına başladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki önceki gece Cumhurbaşkanlığı’na giderek Erdoğan’a ittifak çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı. Erdoğan, partisinin genel merkezinde seçim çalışmaları ve kampanyalarla ilgili sunumları dinledi. Erdoğan  gecenin geç saatlerine kadar parti genel merkezinde adaylarla ilgili çalışmalarını sürdürdü.
SAHADA DA İTTİFAK OLACAK
MHP ve AK Parti’nin sahada seçim çalışmalarında da ittifak yapması planlanıyor. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda 14 ilin daha belediye başkan adayını açıklarken, henüz ilçe belediye başkan adaylarını açıklamadı. Her iki partinin aday göstermedikleri yerde ittifak ortağını sahada destekleyeceği belirtiliyor. Mevcut MHP'li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i tekrardan aday gösteren MHP'nin Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne aday çıkarmayarak Ak Parti'nin adayı Menderes Türel'i  destekleyeceği ön görülürken, Ak Parti'nin de Alanya'da Başkan Yücel'i desteklemesi bekleniyor. Tüm partililer ve Alanya halkı önümüzdeki günlerde Erdoğan'ın  MHP Lideri Devlet Bahçeli ile yapacağı görüşmede çıkacak ittifak sonucunu bekliyor. İttifak senaryoları iki liderin bir araya geldiği görüşmede netleşecek.
'NİHAİ KARARIMIZI VERECEĞİZ'
İl başkanları toplantısında parti teşkilatına seçim çalışmalarında birlik ve beraberlik mesajı veren Erdoğan, "Şu anda bir Cumhur İttifakımız var bunu gölgelemeyecek şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gerek Bahçeli, gerek ben, partiden arkadaşlarımız onlar da hazırlık yapıyorlar. Kalan bazı yerleri de liderler olarak bir araya gelip nihai kararımızı vereceğim. Ama benim teşkilatımdan isteğim bu ittifaka kimse gölge düşürmeye kalkışmasın. Herkes kendine göre bir şey uydurmaya kalkarsa bunun adı kakafoni olur" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 18:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77