banner84

'İYİ Parti'yi Alanya'da iktidara taşıyacağız'

Yerel seçim süreciyle ilgili konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın, "Alanya'da İYİ Parti'yi iktidara taşıyacağız. Sadece seçimi kazanınca sahada olmayacağız, biz zaten her zaman halkın içinden birisiyiz. Yeni belediye başkanımızla tüm Alanya'yı kucaklayacağız" dedi.

'İYİ Parti'yi Alanya'da iktidara taşıyacağız'
Mevlüt UYGUR
Siyasi partilerde 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dönük aday belirleme çalışmaları sürüyor. Kulislerde yerel ölçekte CHP ile ittifak yapabileceği konuşulan İYİ Parti, İstanbul'un da aralarında bulunduğu birçok yerde adaylarını netleştirmeye başlarken Alanya'da ise henüz bir ses yok. İYİ Parti Alanya'da şuana kadar Abdullah Sönmez isminin Alanya Belediye Başka Adaylığı kulislerde konuşulurken henüz meclis üyeliği ve belediye başkanlığı için bir başvuru gelmedi. 
BAŞVURULAR 1-15 ARALIK TARİHLERİ ARASINDA
Öte yandan İYİ Parti adaylık takvimine göre il ve ilçe teşkilatklarında görevi olan isimlerin meclis üyeliği ve belediye başkan aday adayı olabilmesi için en geç 1 Aralık tarihine kadar istifa etmeleri gerekiyor. Başvurular ise 1-15 Aralık tarihleri arasında yapılacak.
'ADAYIMIZ BELİRLENİNCE ZAMAN KAYBETMEDEN SAHAYA İNECEĞİZ'
Adaylık süreciyle ilgili Alanya Postası'nın sorularını yanıtlayan İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın henüz kendilerine gelen bir başvuru olmadığını belirterek, ince eleyip sık dokuyarak en iyi adayı çıkaracaklarını söyledi. Apaydın, "İYİ Parti'de  meclis üyeliği ve belediye başkanlığına aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımız 1-15 Aralık tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Şuana kadar bize herhangi bir başvuru gelmedi. Meclis üyeliği  adaylığı  olsun, belediye başkanlığı adaylığı olsun konuşulan isimler var, ama bariz bir şey yok. Şuan bekleme sürecindeyiz, genel merkezden alacağımız talimatlar doğrultusunda çalışmalarımıza hız vereceğiz. Yerelde çalışıyoruz, seçimi kazanacak şekilde alt yapımızı oluşturuyoruz. Adayımız belirlenince de zaman kaybetmeden sahaya inerek çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak.  Alanya'da İYİ Parti'yi iktidara taşıyacağız. Sadece seçimi kazanınca sahada olmayacağız, biz zaten her zaman halkın içinden birisiyiz. Yeni belediye başkanımızla tüm Alanya'yı kucaklayacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 18:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77