banner84

Oba'da seçmen ne istiyor?

Mahalle mahalle seçimin nabzını tutan Alanya Postası, Oba Mahallesi'nde seçimin favorisini sordu.

Oba'da seçmen ne istiyor?

Mevlüt UYGUR
31 Mart yerel seçimlerine 26 gün kalırken, Alanya Postası Gazetesi mahalle mahalle seçimin nabzını tutmaya devam ediyor. 21 bin 778 nüfusuyla Alanya'nın en kalabalık 2'inci mahallesi olan Oba'da belediye başkan adayları ve muhtar adaylarını sorduğumuz vatandaşlar, seçime ilişkin görüşlerini gazetemize aktardı. 
'YAPTIKLARI ORTADA'
Kemal Bozkurt "Mevcut başkandan çok memnunuz. Hem Alanya merkeze hem de kırsala güzel hizmetler yapıyor. Adem başkana. Diğer adayları pek tanımıyorum, Allah yardımcıları olsun. Ama biz Adem başkanı seviyoruz, destekliyoruz. Antalya'da Menderes Türel'i destekleyeceğiz. Onun da yaptıkları ortada. Türel'in de, Yücel'in de her 2 başkanın hayata geçirdikleri güzel projeleri var, devamlarını getiriler inşallah. Muhtar adayı olarakta mevcut muhtarımız Mustafa Gürel'i destekliyorum" dedi.
'KAFA KAFAYA YARIŞ'
Oğuz Uludağ "Seçimin favorisi olarak Adem Murat Yücel'i görüyorum. Merkeze pek olmasa da köylerde güzel çalıştı. Söylenenlere göre Abdullah Sönmez ile mevcut başkan  yarışacak. Seçim bu ikili arasında kafaya kafaya gidecek ama yine de Yücel'in kazanacağını düşünüyorum. Antalya'yı da AK Parti'nin alacağına inanıyorum. Bütün başkan adayları proje verir ama hiç kimse bu projeleri yapmaz. Örneğin Yücel kazandıktan sonra  çevre yoluna üst geçit yapacağını söyledi ama yapmadılar. Ne yapılırsa Alanya için yapılır. Biz bütün hizmetlere açığız" dedi.
'HİZMETLERİNDEN MEMNUNUZ'
Ahmet Demiralay "Bence seçimin favorisi Mevcut Başkan Adem Murat Yücel olur. Çünkü çalışıyor ve vatandaşlar hizmetlerinden memnun. Bende Yücel'i destekliyorum. Alanya'mız için hayırlı bir seçim olur inşallah. Kim en güzel hizmeti verecekse o başkan olsun" ifadelerini kullandı.
'OYLAR GÜZEL PROJE GETİRENE'
Hüseyin Benek "Ben Alanya'da Adem Murat Yücel'in kazanmasını istiyorum. Çünkü hizmetlerinden memnunuz. Antalya'da ise Menderes Türel kazanır inşallah. Yücel'in güzel projeleri var, onları hayata geçirecek, zaten bugüne kadar yaptıklarını gördük. Kim güzel proje ile gelirse oyumuz ona. Adem başkanın hizmetlerinin devam etmesini dilerim. Oba'da da muhtar adayı olarak Mustafa Gürel'in kazanmasını istiyorum" diye konuştu.
'SEÇİMİN DENGELERİ DEĞİŞEBİLİR'
Yılmaz Karadamun, "Ben seçimin favorisi olarak  Yücel'i görüyorum. Çünkü vatandaşlar Yücel'in çalışmalarından memnun. Antalya'yı da Türel alır diye düşünüyorum. Süleymancılar Muhittin Böcek'i desteklerse Antalya'da seçimin dengeleri değişir. Ama yine de MHP ile AK Parti birleştiği için yine Türel kazanacağını düşünüyorum.  Alanya'da yolda, suda, temizlik konusunda bir sıkıntı yok. Temizlik yapılıyor, çalışma yapılıyor. Şikayetleri de değerlendiriyorlar. Sadece esnafı çok sıkmamalılar, esnafın yanında olmalılar.  Muhtar adayları da seçimden seçime mahalliyi ve esnafı ziyaret etmemeli, her zaman ziyaret etmeli. Mahallemiz için en iyisi kimse o olsun. Esnafın ve mahalle halkının dertlerini dinlemeliler. 
'İTTİFAKIN EFSANESİ'
Cafer Kayar Öztaşcı, "Seçimi mevcut başkanın tekrar kazanacağını düşünüyorum. Ondan başkasını düşünmüyorum. İttifakın efsane ismi Adem Murat Yücel. Ailecek oyumuzu Yücel'e vereceğiz. Cumhur İttifakı'nı canı gönülden destekliyorum ama Yücel'e daha bir fazla ve ilgim var. Adem başkanın hem yaptığı güzel hizmetleri var hem de insanlarla diyaloğu güzel.  Ne Abdullah Sönmez, ne de başka bir aday, Adem başkandan başkası burada olmaz. Antalya'da da Menderes Türel'in yaptıkları göz önünde, yine Yücel'in kazanacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.
'YAPTIKLARINI GÖRDÜK, YAPACAKLARINI BEKLİYORUZ'
Harun Karaca, "Belediye seçimlerinde Alanya'da favori olarak Adem Murat Yücel'i görüyorum. Yaptığı işleri gördük, yapacaklarını da bekliyoruz. Şuan herkesin Adem başkandan memnun olduğunu görüyorum. Benim favorim de Yücel. Antalya'da büyük bir değişim içerisinde. Menderes Türel de Antalya'da güzel çalıştı. Oyların boşa gitmediğini gördük. Mevcutların devam etmesini istiyoruz. Proje olarak yapılması gerekeni Adem başkan yaptı, yapmaya da devam ediyor" dedi.
'BÜYÜK FARKLA KAZANACAK'
Kadir Gülten "Seçimi Adem Murat Yücel kazanır, başka kimse kazanamaz. Ben başkanımdan memnunum. Büyük bir farkla kazanacağına inanıyorum. Ben 30 yıldır buradayım, eski başkanları da gördük. Hiç kimse Adem başkan kadar iyi çalışmadı. Diğer adayların Adem başkanın yanında şansı yok. Antalya'da Menderes Türel alacak, bundan eminim" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 22:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77