banner84

Sönmez’in Mahmutlar sırrı

Millet İttifakı Mahmutlar Seçim Ofisi'nin açılışında konuşan Sönmez, “Alanya Belediye Başkan adayı olmaya iki yıl önce Mahmutlar’da karar verdim” dedi.

Sönmez’in Mahmutlar sırrı

Mevlüt UYGUR

Millet İttifakı'nın Mahmutlar Seçim Ofisi'nin açılışı kalabalık bir coşkuyla gerçekleştirildi. Açılışa Millet İttifakı'nın Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez,  İYİ Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı Alper Arıkan, İYİ Parti  İlçe Başkanı Yücel Apaydın, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Seçim ofisinin açılış duasının ardından Millet İttifakı'nın belediye meclis üyesi adayları isim isim sahneye davet edilerek Mahmutlar seçmenine tanıtıldı.

'MAHMUTLAR'DA BU İŞ BİTMİŞ'

Açılışta ilk konuşmasını CHP İlçe Başkanı Karadağ yaptı. Konuşması için kürsüye gelen Karadağ, "Görüyorum ki bu iş bitmiş. Mahmutlar bu işi bitirmiş. CHP ve İyi Parti tam bir uyum içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sen ben yok, biz varız diyor ve var gücümüzle çalışıyoruz. Biliyoruz ki biz bunu başaracağız. Mahmutlar turizm konusunda Alanya’nın amiral gemisi. Kültür turizmi ihmal edilmiş bölgemizde bulunan tarihi değerlerimiz atıl vaziyette. Mahmutların ulaşım sorunu çözülmemiştir. Mahmutlar halkı Alanya otogarına gitmek için hala 2 otobüs değiştiriyor. Tüm bu sorunları özü sözü bir, ‘Sözünden dönmez’ dediğimiz Abdullah Sönmez çözecek inşallah. Sayın Muhittin Böcek’le el ele çözecekler. ‘Sen ben yok, biz varız’ diyoruz" dedi.

'HALKIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREMEDİNİZ'

Karadağ'ın ardından kalabalığa hitap eden İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın, mevcut Alanya Belediyesi yönetimini eleştirerek Mahmutlar'a hizmet yapılmadığını söyledi. Apaydın, "Şimdi 5 yıl önce verdiği sözleri tutamayanlar yeni projeler açıklıyorlar. 5 yıldır Mahmutlar’a ne yaptınız? Yaptıklarınız yapboz tahtasına döndü. Bisiklet yolu esnafın hayatını kararttı, işlerini bitirdi. 5 yıldır hiçbir şey yapmadığınız Mahmutlar halkı size 31 Mart’ta cevabını verecektir. Halkın yüzünü güldüremediniz. Beceremediniz, yönetemediniz.   Abdullah Sönmez Konaklı’da yaptığı gibi Alanya’da da öğrencileri ücretsiz servislerle buluşturacak. Hangi parayla diye soruyorlar. Sizin tabelalara ve reklamlara verdiğiniz paralarla yapacak. Biz Alanya’nın hak ettiği hizmetin Antalya’dan gelmesini istiyoruz. Bunun için diyoruz ki ‘Antalya’da Muhittin Böcek.’ Antalya’yı Muhittin Böcek Alanya’yı Abdullah Sönmez yönetecek. Bugün adaylar ve 31 Mart’ta başkan olacaklar. 1 Nisan’da Antalya’ya bahar gelecek Alanya’da güneş açacak" diye konuştu.

'KOLAY SÖZ VERMEM'

Son olarak kürsüye gelen Millet İttifakı’nın Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez ise, Alanya Belediyesi'ne aday olacağını 2 yıl önce Mahmutlar’da karar verdiğini söyledi. Sönmez "Alanya’nın her mahallesi çok önemli, ama Mahmutlar’ın bende özelliği budur. Yola buradan çıktık Allah bahtımızı açık eder inşallah. Mahmutlar’ın yaşadığı sıkıntıları biliyoruz. 5 yıl önce bu şahsı ben de desteklemiştim, oyumu vermiştim. Burada bulunan insanların çoğu desteklemiştir. Ama hain çıktı. Ne yapalım? Yapacak bir şey yok. Bir kere şunu herkes iyi bilsin ki benden kolay kolay söz çıkmaz. Ama verdiğimiz sözü de yerine getiririm. Benim için eğitim her şeyin üzerindedir. Konaklı’da okul servisleri 7 yıl boyunca ücretsiz oldu. Şimdi Alanya'mızda da öğrencilerimizin okul servisleri ücretsiz olacak.  Bütün üniversite öğrencilerine burslarımız devam edecek. Kimse merak etmesin. Miktarı için de çalışma yapılacak" dedi.

'İŞGALİYEDE ADALETSİZLİĞİ BİTİRECEĞİM'

Mahmutlar'ın eksiklerinden söz eden Sönmez, "Mahmutlar’ın düğün salonu yok, futbol salonu yok. Mahmutlar’a düğün salonu ve futbol sahası 1,5 yıl içerisinde bitecek. Eski sitelerin arasında gezerken görüyorum ki binaların altı su dolu. Mahmutlar'da sabahtan akşama kadar su yoktu. Konaklı’da yarım saat su kesilmezdi. Göreve gelirsek Muhittin Böcek başkanımla birlikte sırt sırta vererek bu sorunları çözeceğiz. Bizim kötülükle kavgayla işimiz yok. Biz koltuktan güç alamayacağız koltuğa cesaret ve güç vereceğiz. Biz seçimi kazanıp belediyeden çıkmamazlık yapmayacağız. Mahmutlar’ın görüşü alınmadan hizmet yapılmayacak. Hizmetlerde ve kararlarda halkın direk sözü geçecek.  Hizmeti birlikte yapacağız. Benim Konaklı’daki başarımın sırrı buydu. Bisiklet yolu yapılır ama böyle  yapılmaz. Bu bisiklet yolu esnafı mağdur ediyor. 2 Nisan sabahı bu bisiklet yolunu kaldıracağız. Yeni bisiklet yolunu sahil yoluna yapacağız. İşgaliye ve eğlence vergilerinde dengesizlik var.  Biri 30 bin ödüyor biri 10 bin. İşgaliyelerde bir adaletsizlik var, standart yok. Herkes aynı ödeyecek.  Adalet ve eşitlik olacak.  Ve alınan vergiler indirilecek. 5 yılda artan vergileri geri indireceğiz. Oy veren de dostum oy vermeyen de dostum. Bu şehirde böylesi bir ayrışmaya gitmeyeceğiz. Ayrım yapmayacağız. Maalesef günümüzde yapılan ayrımı herkes bilmekte ve görmektedir. Ayrım bizde hiç olmadı ve olmayacak.

'SİZE YAPILACAK HİZMETİN PARASI ÇÖPE GİTMEYECEK'

Alanya turizmine yapacağı katkılara anlatan Sönmez, " ALTAV’ın bütçesini araştırdım. 450 bin lira. 450 milyarla Alanya tanıtımı yapmaya kalkıyorlar. Alanya esnafının tamamı turizmden ekmek yiyor. Bizler taşın altına koyacağız. Herkes taşın altına koymak zorunda. Ben de bir turizmciyim. Bu ekmeği kaybetmemek adına hepimizin sırt sırta vererek turizm meclisleri oluşturmak yolunda çalışacağız. Esnaf kan ağlıyor, otelci kan ağlıyor. Herkes kan ağlıyor. Bizler sorunları çözmek için özel meclisler kuracağız. Tarım da çok önemli. Tarıma, üretime, üreticiye, halciye destek vereceğiz. Dün yine Mahmutlar pazarını gezdim. Yağmur yağıyordu. Dün üzüldüm çünkü çok kötüydü. Adullah Sönmez gelirse pazarcıyı duman edecek diyerek söylentiler çıkarıyorlar. Pazarcı nasıl pazara geliyor, ne zorluklar çekiyor ben görüyorum. Hiçbir pazarcının ekmeğiyle oynamayacağız. Nerede Pazar varsa fiyatlar dengeli olacak. Yer fiyatlarında da adil olacağız.

Seçime 14 gün kaldı, çok çalışmalıyız. Farkı açalım. Fark büyük olsun. Alanya Belediyesi’nin gelirlerini doğru kullandığımız sürece hizmetlerin en iyi bizlerle buluşacak. Şu ana kadar harcanan reklam parası öğrendiğim, 6,5 trilyon reklama para harcanmış. Bu para bizim parası. Halkın ve  belediyenin parası. Özel günler hariç benim hiçbir panoda ve tabelada benim resimlerimi görmeyeceksiniz. Ben oraya harcanacak parayla kapalı pazarlar, okullar yapacağım. Size yapacağımız hizmetlerin parasını çöpe atmayacağız. Dürüst çalışacağız. Çıktığımız yolda kimseye boyun bükmeyeceğiz. Tacizler başladı. Biz bunların içerisinde yer almayacağız. Biz 14 gün boyunca çok iyi çalışacağız. Alanya’mız mutlu olsun diye çalışacağız. Ayrım gayrım yapılmayacak. Bu benim namus ve şeref sözümdür. Alanya bizim. Dualarınız ve desteğinizle iyi olacağız" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 19:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77