banner84

Toklu bekleyişte

AK Parti'nin belediye başkanlığına talip olmak için istifa etmek isteyen ilçe başkanlarına tanıdığı süre bugün son buluyor

Toklu bekleyişte

Ayşe Yağmur MERCİMEK 

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler için aday arayışı sürüyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde içerisinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de bulunduğu 60 ilin belediye başkanlarını açıklarken, ilçeler konusunda açıklama yapmadı. İlçe belediye başkan adaylarında bazı isimler konuşulsa da henüz netlik kazanılmadı.

SÜRE BUGÜN BİTİYOR

Antalya Büyükşehir Belediye başkan adayının Menderes Türel olduğunun açıklanmasının ardından İlçe Belediye Başkan adaylarına çevrilen gözler, Genel Merkez tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. Genel Merkez tarafından 15 Aralık tarihine kadar açıklanacağı söylenen İlçe Belediye Başkan adaylarının yanı sıra aday olmak isteyen İlçe Başkanları da Genel Merkez’den haber bekliyor. Genel merkezin istifa etmek için  ilçe başkanları tanıdığı süre ise bugün bitiyor.

TOKLU MU ADAY OLACAK?

Öte yandan, 18 Kasım Pazar günü AK Parti'nin Antalya'da temayül yoklamasında çoğunlukla partililerin oyunu alan İlçe Başkanı Mustafa Toklu'nun henüz istifa etmediği ve son gün olan bugün içerisinde istifa edip AK Parti'nin Alanya başkan adayı olarak sahaya ineceği konuşuluyor.

İTTİFAK ADAYI YÜCEL

AK Parti ve MHP arasında ittifak sesleri her geçen gün artarken, MHP'nin aday çıkardığı yerlerde AK Parti'nin henüz bir aday çıkarmaması ve AK Parti'nin adayının bulunduğu yerlerde MHP'nın adayının olmaması olası ittifak senaryolarını netleştiriyor. MHP'nin mevcut belediye başkanı olan Adem Murat Yücel'in aday olarak yeniden açıklanması ve AK Parti'nin Alanya'dan aday çıkarmaması da ittifakın Alanya'da gerçekleştiğini doğruluyor.

'BEKLEYİP GÖRECEĞİZ'

Konu ile ilgili AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, istifa edip etmeyeceği konusunda sorulan soruya, "Bekleyip göreceğiz. Hayırlısı ne ise o olsun. Genel Merkezi'mizin talimatları doğrultusunda hareket edeceğiz" dedi. Toklu'nun bu açıklamaları adaylığının sinyallerini verdiği şeklinde yorumlandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 18:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77