banner84

Toklu harekete geçti

AK Parti'nin yerel seçimler için verdiği startın ardından, Alanya Belediye Başkan aday adaylığı için de kritik süreç başladı. Çalışmalarına hız veren ilçe Başkanı Toklu, öne çıkan isimler arasında.

Toklu harekete geçti
Haber Merkezi
2019 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerin hazırlıklarına hız kesmeden devam eden partilerde aday adaylığı süreci başladı. AK Parti'den belediye başkanlığı için aday adayı olacakların başvurularının 5-12 Kasım'da alınacağını bildirmesinin ardından, siyasi kulisler hareketlenmeye başladı. Son başvuruya sayılı günler kala, belediye başkan aday adaylığı için ise İlçe Teşkilatına henüz bir başvuru gelmediği edinilen bilgiler arasında. 
İSTİFA EDECEK
AK Parti'den belediye başkanlığı için en güçlü isim olarak geçen İlçe Başkanı Mustafa Toklu'nun ise İstanbul ve Ankara'da görüşmeler yaptığı konuşuluyor. Siyasetin genç ve dinamik ismi Toklu'nun, 12 Kasım'a kadar görevinden istifa ederek, AK Parti'yi Alanya'da eski günlerine döndürmek için çalışmalar yapacağı öğrenildi. 
KÜSKÜNLERİ BİR ARAYA GETİRECEK
Öte yandan seçim sürecinde partide bütünleşmeyi ve birleştirici olmayı hedefleyen Toklu, partide küslüğü olan, eskisi kadar aktif olmayan tüm isimleri bir araya getirerek istişare toplantıları yapmayı da hedeflediği gelen bilgiler arasında. 
ÇALIŞMALARINA YÖN VERECEK
AK Parti'nin Genel Merkez tarafından da sevilen bir ismi olan Toklu'nun aday olması halinde yerel seçimlerde AK Parti'ye ivme kazandıracağı düşünülüyor. Ayrıca istifa etmesi halinde partililerle bir araya gelerek, siyasi büyüklerinin önerilerini göz önüne alarak çalışmalarına yön vereceğini söyleniyor. 
DİĞER İSİMLERDEN SES YOK
İsmi AK Parti'den belediye başkan adaylığı için konuşulan Hüseyin Güney ve Hasan Sipahioğlu gibi diğer isimlerin ise herhangi bir çalışmada bulunmaması da dikkat çekti.
'KARARI BEKLEYECEĞİZ'
Alanya Postası'nın sorularını yanıtlayan Toklu, "Aday adaylığı süreci 12 Kasım itibariyle sona erecek. Bizim İlçe Teşkilatı olarak, bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla 2019 yerel seçimlerine güçlü bir şekilde hazırlanmaktayız. Genel Merkezimizin ve teşkilatımızın yapmış olduğu çalışmalarla tabanda kamuoyu araştırması yapıyoruz ve yapmaya devam ediyoruz. STK'ların ve kaanat önderlerinin fikirlerini alarak adayımızı inşallah ilerleyen süreçte açıklayacağız. Adaylıkla ilgili sürece karar verecek olan en önemli etkenlerden biri kamuoyu araştırmaları ve kaanat önderleri. Önümüzdeki süreci hep birlikte bekleyip göreceğiz. En doğru adayla çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 11:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77