banner84

Toklu istifa mı etti?

AK Parti İlçe Başkanı Toklu'nun Alanya Belediye Başkan Adaylığı için istifa ettiği, fakat MHP ile yapılacak ittifakın netleşmesini beklediği iddia edildi

Toklu istifa mı etti?
Mevlüt UYGUR
Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) belediye başkan adaylarını belirliyor. Şuana kadar 60 il belediye başkanını açıklayan Ak Parti ilçe belediye başkan adaylarını henüz açıklamadı. Öte yandan belediye başkan adayı olmak isteyen ilçe başkanları için tanınan istifa süresinin 1 Aralık'ta son bulması ile Antalya'nın 6 ilçesinden istifa gelmiş ama Alanya'dan bir istifa çıkmamıştı. Kendisiyle ilgili şuana kadar bir istifa kararının gelmediğini belirten Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu'nun da istifa ettiği, ancak MHP ile yapılacak olan ittifak konusundaki belirsizliğin ortadan kalkmasını beklediği iddia edilirken, ittifakın gerçekleşmemesi durumunda Toklu'nun Ak Parti'nin Alanya Belediye Başkan Adayı olacağı ileri sürüldü.
TOKLU'DAN SES YOK
İttifakın olması durumunda da Toklu'nun görevine tekrardan atanacağı da kulislerde konuşuluyor.  30 Kasım tarihinden beri Toklu'nun AK Parti'nin mahalle ziyaretlerinde ve programlarında gözükmemesi, İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kiriş'in ön plana çıkması bu iddiaları doğrular nitelikte sayılıyor.  Ayrıca Toklu'nun son açıklamalarında 'bekleyip, göreceğiz' demesi de adaylığa yeşil ışık yaktığını şeklinde yorumlanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 09:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Karagöz kerim
Karagöz kerim - 6 ay Önce

Alanya ya adem başkan yakışıyor ak parti de itifakın gereğini yapar

SIRADAKİ HABER