banner84

Türkdoğan'dan Bahçeli'ye destek

Alanya'da tartışılmaya başlanan yeni büyükşehir yasasına ilişkin muhalefetten gelen eleştiriye cevap veren MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, "Genel Başkanımız’ın dediği gibi tek adaya oy vermeliyiz" dedi.

Türkdoğan'dan Bahçeli'ye destek

 Mevlüt UYGUR
Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli'in mahalli idareler seçim sitemine yönelik eleştirisi Alanya’da tartışılmıştı. Bahçeli'nin "Büyükşehirlerde seçime ilçe belediye başkanlarıyla tek pusula seçime gidilsin ve büyükşehirlerdeki muhtarlıklar kaldırılsın" teklifine Alanya'da muhalefet partilerden eleştiri gelmişti.Muhalefetin konuyla ilgili eleştirisine MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan yanıt verdi. Türkdoğan, Alanya Postası'na yaptığı açıklamada "MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin bu zamana kadar ortaya koyduğu bütün öngörülerinin haklılığı belli bir zaman geçtikten sonra hep ortaya çıkmıştır.  Dolayısıyla Genel Başkanımızın bu konuyla alakalı söylemlerinin de mutlak suretle içeriğinin dolu olduğunu özellik belirtmek istiyorum. Allah'a şükürler olsun. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin erken uyarı sistemi gibi hareket eden bir Genel Başkana sahibiz, MHP mensupları olarak. Sayın Genel Başkanımız ifade ettiği şu; büyükşehirlerde, kırsal mahallelerde, köyden mahalleye dönüşen mahallerin haricindeki diğer muhtarlıkların kapatılması. Bu konuda bir görüş beyan etmiştir Genel Başkanımız. Zaten muhtarlıkların görevlerini  hepimizin bildiği üzere artık nüfus müdürlükleri yerine getirmekte. Bunun dışında 'e-devlet' üzerinden vatandaşlarımız kendileri muhtarlıklarlardan daha önce temin ettikleri evraklarını alabiliyorlar. Dolayısıyla muhtarlıkların Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ekonomik olarak getirdiği yükte ortada. Genel Başkanımızın evet böyle bir çıkışı oldu. Bizde Genel başkanımızın bu ifadelerinin kamuoyunda da genel  manada bizlere yansıdığı şekilde kabul gördüğünü görüyoruz.
'ARADAKİ KOPUKLUK ORTADAN KALKACAK'
Bahçeli'nin Büyükşehirlerde, Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçe belediye ve meclis arasında bir dengesizlik yaşanmasından dolayı, "Büyükşehiri biz seçelim, ilçe belediye başkanlarını o atasın" sözleri hatırlatın Türkdoğan, Ankara üzerinden örneklendirme ile cevap verdi. Türkdoğan "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Millet İttifakı'nın adayı  seçildi. Fakat Ankara'da bulunan 25 ilçe belediyenin 22'sini Cumhur İttifakı kazandı. Yani 3 ilçeyi CHP kazanmış 22 ilçeyi Cumhur İttifakı kazanmış, 22 ilçenin 3'ünü MHP, 19 ilçeyi de AK Parti kazanmış. 25 ilçenin 22'sini Cumhur İttifakı'nın kazandığı yerde büyükşehir belediyesi CHP kazanıyor. Dolayısıyla burada bir dengesizlik var. Genel Başkanımızın da ifadesi şu şekilde, "Büyükşehir belediye başkan adayları ilçe belediye başkan adaylarıyla birlikte seçime tek pusulada girsin" Böylelikle aradaki kopukluğun ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Vatandaş iradesini Cumhur İttifakı'na veya MHP'ye teslim edecekse büyükşehirde de Alanya'da da aynı doğrultuda oyunu kullanmış olacak. Böylelikle hizmetlerin aksaması, aradaki kopuklukların ve sistemin kilitlenmesinin önüne geçilecek. Bence de olması gereken de budur. Genel başkanımız da en doğrusunu ifade eder, bize düşende ona uymak olur" dedi.

ALANYA POSTA TV'Yİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ALANYA POSTA TV'Yİ FACEBOOK'TAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 23:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER