banner84

'Yücel'i istiyoruz'

Alanya Postası Gazetesi olarak bir belediye başkanında olması gereken özellikler ve bu özelliklere en yakın ismi sorduğumuz vatandaşlar gönüllerinden geçen isimleri söylediler.

'Yücel'i istiyoruz'
Haber Merkezi
2019 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler öncesi siyasi parti temsilcileri belediye başkan adayı için isim arayışında olurken, Alanya Postası Gazetesi olarak vatandaşa gönüllerindeki belediye başkanında olması gereken özellikleri ve bu özelliklere en yakın ismi sorduk. Hizmet adamı ve halk ile iç içe olan bir aday istediklerini belirten vatandaş mevcut Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i, AK Parti'den ise Hasan Sipahioğlu ismini öne çıkardı.
'GENÇ DİNAMİK, GÜLER YÜZLÜ BAŞKAN OLMALI'
Abdullah Ersoy, "Gönlümdeki belediye başkanında olması gereken özelliklerden birincisi hizmet adamı olacak. Genç dinamik, güler yüzlü birisi olmalı. Esnafının, vatandaşının yanında olmalı. Halkla iç içe olmalı. Bir sorunumuz olduğu zaman yanına gittiğimizde bizimle ilgilenmesi. Parti ayrımı yapmaksızın bütün vatandaşlara eşit hizmet vermeli. Bu özelliklerin hepsi Adem Murat Yücel'de var. Bir dönem daha hakkı diye düşünüyorum. Adem başkanımızı ilerde TBMM'de milletvekili olarakta görmek istiyoruz" dedi.
'YÜCEL'İN YAPTIĞI HİZMETLER ORTADA'
Reşit Sertgöz, "Benim gönlümdeki aday Adem Murat Yücel, çünkü yaptığı hizmetlerden memnunuz. Yücel geldiğinden bu yana  mahallemiz çok büyük hizmetler aldı. Alanya genelindeki yapılan hizmetleri ortada. Saymakla bitmeyen hizmetleri var. Belediye başkanı dediğin adam çalışkan, hizmet adamı olacak, vatandaşın içinden biri olacak. Bunları da yapan şuanda bir tek Adem Murat Yücel var, başka yapacak birini göremiyorum" dedi. 
'HİZMET ADAMI OLMALI'
Ali Yalçın, "Benim için bir belediye başkanındaki en önemli özellik hizmet adamı olmalı. Şuanda bu özellik Adem Murat Yücel'de var. Bir de Akparti'li Emin Müftüoğlu'nda var. Alanyamız için hayırlısı olan, en çok hizmeti kim verecekse o olsun" ifadelerini kullandı.
'DİSİPLİN OLMALI'
Oğuzhan Karakaya, "İstediğim belediye başkanı adayı disiplinli olmalı. Ak Parti'den Hasan Sipahioğlu'nun gelmesini istiyorum. Çünkü ona ihtiyacımız  var. Atatürk Caddesi'nde akşamları dilenciler yol boyunca yanlarındaki küçük çocuklarla dileniyorlar. Zabıtaları aradık, söyledik ama henüz yardımcı olmadılar. Buna bir müdahale edilmesi gerekir" dedi.
'ESNAFA SAHİP ÇIKAN BİR ADAY OLMALI'
Mustafa Yalçın, "Benim aradığım özellikler MHP'den Adem Murat Yücel'de var, Ak Parti'de Emin Müftüoğlu, İYİ Parti'de ise Alper Arıkan' da var. Bunlar çıkarsa Alanya'ya daha büyük hizmetler olur. Esnafa sahip çıkan bir aday olmalı" ifadelerini kullandı.
'GERÇEKTEN HİZMET İÇİN GELEN BİR BAŞKAN OLMALI'
Fikret Koç, "Benim gönlümdeki belediye başkanı adayındaki özellik bütün halkı kucaklamalı. Yalandan, dolandan, kişisel menfaatlerden uzak durmalı.  Başkan olduktan sonra eşini, dostunu,akrabasını hatır için işe almamalı. Gerçekten hizmet için geliyorsa belediye başkanı olmalı. Kaçak yapılara, ruhsatsız işletmelere kolaylık sağlamamalı. Şehir planlamasını en iyi şekilde hazırlaması gerekiyor. Bu saygım özelliklere en yakın isim Hasan Sipahioğlu. Çünkü Hasan Sipahioğlu döneminde, Alanya'da bir ciddiyet vardı, kaçak yapı yoktu. Kontroller sıkı bir şekildeydi" dedi. 
'BAŞKANIM DİYE KİBİRLENMİYOR'
 Erkan Başbağ," Ben 30 yıldır Alanya'dayım. 30 yıl boyunca gördüğüm en iyi çalışan belediye başkanı Adem Murat Yücel. Adem başkan halkla, iç içe. Başkanım diye kibirlenmiyor. En fakiriyle de, en zenginiyle de iç içe. Çarşıya çıkıyor, esnafı geziyor. Sadece seçim zamanı değil, her zaman. Hizmet adamı. Ben bu yüzden Adem Murat Yücel'i hangi partiden olursa olsun destekleyeceğim" dedi. 
'ESNAFINA DESTEK ÇIKMALI'
Ömer Eser, "Belediye başkanı adayı olacak insandaki özellik, halktan biri olacak, esnafına destek çıkacak, esnafın sorunlarına el atacak. Çünkü burası turizm şehri, turizmine  esnafın da büyük katkıları var. O yüzden esnafın her zaman desteklenmesi lazım. Şuanda Adem Murat Yücel iyi, esnafına destek çıkıyor. Tekrardan Adem Murat Yücel olabilir"  şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 23:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER