banner84

Yücel'in 2'inci dönemi resmen başladı

31 Mart Yerel Seçimlerinden rekor bir oyla ikinci kez Alanya Belediye Başkanı seçilen Cumhur İttifakı'nın ortak adayı Adem Murat Yücel ve Meclis Üyeleri, mazbatasını Alanya İlçe Seçim Kurulu'ndan aldı.

Yücel'in 2'inci dönemi resmen başladı

30 Mart 2014 yılında Alanya seçmeni 60 bin 489 kişinin oyunu alarak yüzde 38,88 ile Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Alanya Belediye Başkanı seçilen Adem Murat Yücel, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde oy oranını yüzde 18,73 arttırarak yüzde 57,60' çıkardı. Cumhur İttifakı adayı olarak Alanya seçmeninden rekor kırarak tam 94 bin 56 oy alan Başkan Yücel, ikinci kez Alanya Belediye Başkanı seçildi. Başkan Yücel'in bu başarısı bir başka rekoru daha beraberinde getirdi. Başkan Yücel, tüm Türkiye genelinde nüfusu 100 binin üzerinde olan ilçe belediyeleri arasında yeniden göreve gelen ve oy oranını en fazla arttıran Belediye Başkanı unvanına da sahip oldu. Seçim sürecinde elde ettiği başarılarla tüm Türkiye'nin dikkatini üzerine çeken Başkan Yücel, mazbatasını da bugün itibariyle Alanya İlçe Seçim Kurulu'ndan teslim alarak, resmen ikinci kez Alanya Belediye Başkanı oldu. Mazbata Töreni’ne MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve Meclis Üyeleri katıldı.
'NAMUSUMUZ GİBİ BAKACAĞIZ'
Teslim töreninin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Yücel, "Bizleri bu kutlu yolumuzda destekleyen tüm Alanya halkına, Alanya seçmenine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah'a çok şükür, bugüne kadar bize güvenenleri mahçup etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Buna namusumuz gibi bakacağız. Alanya'nın bizden beklentisi yüksek. Özellikle ekibimizden çok yüksek beklentiler var. Bize verilen bu desteğin hakkını yeni dönemimizde de en iyi şekilde vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kimseyi mahcup etmeyeceğiz. İlk günkü heyecan ve arzuyla bir 5 yılı daha tamamlayacağız. Vatanımıza ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.
'ALANYA'YA YAKIŞIR  BİR SEÇİM SÜRECİ OLDU'
Alanya Postatv mikrofununa konuşan MHP Başkanı Mustafa Türkdoğan da, "Sayın Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel bey ve Cumhur İttifakı meclis üyelerimiz mazbatalarını aldılar. Bu seçimin Alanya'mızda zaferle sonuçlanmasında başta Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel beye, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu beye, her 2 partimizin yöneticilerine, kadın kollarına, gençlik kollarına, belediye meclis üyelerine ve  bizimle birlikte mücadele eden dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yorucu bir seçim maratonu yaşadık. Fakat Alanyamıza ve demokrasiye yakışır bir şekilde de son derece düzenli ve sıkıntısız bir seçim süreci geçirdik. Bu noktada özveriyle yaklaşan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Seçimde alınan sonuçların Alanya'mıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu. 
'İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK'
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ise, "Cumhur İttifakı olarak Alanya'da üzerimize düşeni yaptık. Her 2 teşkilatta da gönüllerimiz Alanya'da Adem Murat Yücel'in, Antalya'da Menderes Türel'in kazanması için var gücüyle çalıştılar. Ben tüm parti teşkilatlarımıza, meclis üyelerimize ve gönüllerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de aynı birlik ve beraberlikle çalışmalarımız devam eder" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 22:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER