banner84

Aday hakemlik kursu başladı

Antalya Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü Türkiye Basketbol Federasyonu Antalya Basketbol İl Temsilciliği tarafından il genelinde hakem ihtiyacını karşılamak amacıyla 1-4 Kasım tarihleri arasında yapılan Basketbol Aday Hakem Kursu başladı.

 Aday hakemlik kursu başladı
Antalya ve çevre illerden gelen 60 kişi Basketbol Aday Hakemi olabilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. 1-4 Kasım tarihleri arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilen kurs, Türkiye Basketbol Federasyonu Akdeniz Bölge Eğitmeni Nezihi Soydan tarafından yapıldı. 3 gün süren eğitimde, FIBA 2014 Oyun Kuralları, Hakem Mekaniği, Basketbol Donanımı, Hakemlerin Görev ve Yetkileri, Sayı Cetveller gibi birçok önemli konuda eğitimler verildi. Kurs sonunda yazılı sınav yapıldı. Başarılı olan adaylar Basketbol Aday Hakemi unvanını almaya hak kazandı.

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen 2015 yılı Basketbol Temel Hakem kursu ile ilgili Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu şöyle konuştu. “ Basketbol hakemliğine katılımın çok olması beni sevindi. Türk hakemliğinde gelinen nokta gurur verici. Umarım sizlerde bu gururun bir parçası olacaksınız. Verilen eğitimleri en iyi şekilde alarak, müsabakaya yansıtmanız gerekiyor. Verdiğiniz kararlar net olmalı. Amacımız basketbol sporunu daha iyi yerlere taşımaktır. Hepinize teşekkür eder, başarılar diliyorum.” Dedi.

Antalya Basketbol İl Temsilcisi Soner Yasak, “Bu sezon basketbolda lig maçlarımızla sayı olarak rekor kıracağız. Bunun için de hakemlik kursu açtık. Türk basketboluna kaliteli hakemler kazandırmayı hedefliyoruz. Seyircinin basketbola ilgisinin oldukça büyük olduğunu görüyoruz. Biz de bunu göz önünde bulundurarak Türkiye Basketbol Federasyonu ile birlikte daha çok basketbol maçları düzenleyecek ve Türk basketboluna sporcu ve hakemler kazandıracağız. Katılımın yoğun olması gerçekten sevindirici. Ayrıca basketbol hakemliğinde ivme yakalayıp üst klasmanlara daha çok hakem göndermeyi amaçlıyoruz. Bu işe gönül veren, önemseyen ve sorumluluk bilincinde davranan hakemler kesinlikle iyi bir yerlere gelecektir. Başta Akdeniz Bölge Eğitmenimiz Nezihi Soydan olmak üzere, kursa katılan arkadaşlarımıza, teşekkür eder başarılarının devamını dilerim. ” dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 22:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77