banner84

Alanyaspor'a deniz manzaralı tesis

Mahmutlar Mahallesi’nde proje bedeli 75 milyon lira olan Alanyaspor Sosyal Tesisleri'nin temeli törenle atıldı.

Alanyaspor'a deniz manzaralı tesis

Asiye ELİAÇIK

Alanyaspor'un yeni tesisinin temeli Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve mevcut Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Cumhur İttifakı'nın Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Alanya Belediye Başkan Adayı ve mevcut Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Millet İttifakı'nın Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez, DP Alanya Belediye Başkan Adayı Alaattin Çakır, siyasi parti ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Temel atma töreni öncesi taraftarlar Bakan Çavuşoğlu'na üzerinde Antalya'nın plakası olan 07 rakamı ve isminin yazılı olduğu Alanyaspor formasını hediye etti. 
'BU KULÜP TÜREL'İ UNUTMAZ'
Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, "Alanya'nın ik tarihi gün vardı birisi Süper Lig’e çıktığımız gün birisi de bugün. Bu hizmet buraya kolay kolay gelmez. Aslında bugün buranın açılışını yapıyor olacaktık ancak temel atma töreni nasip oldu. Bu zamana kadarki kulüp başkanlığı süremde diyebilirim bu kulüp Menderes Türel'e unutmayacaktır. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel bu konuda hiçbir desteği esirgemediler. Bunu başka da kimse yapmaz. Sizlerin desteğine her zaman ihtiyacımız var" dedi. 
'ALANYASPORUMUZ GÜCÜNE GÜÇ KATACAK'
Başkan Yücel, "İnşallah bu tesis tamamlandığında yaz, kış kamplarımız daha iyi hale gelecek. Bu tesisler Alanyasporumuz gücüne güç katacaktır. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra Alanya'nın menfaatleri için birlikte çalışacağız. Cumhur İttifakı adayı olarak bizler kazanacağız kazanan da hem Alanya hem Antalya olacak. Süper Llig’de 3. Sezonunu geçiren Alanyasporumuz Alanyamızı en iyi şekilde temsil etmektedir. Tüm Alanya adına başta başkanımız Hasan Çavuşoğlu olmak üzere herkese Alanya adına teşekkür ediyorum. Her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Sevgimiz de desteğimiz de hiçbir zaman bitmeyecek" şeklinde konuştu.
'BİZLERİ GİDECEĞİMİZ HEDEFTEN ALIKOYAMAZLAR'
Alanya'ya Alanyaspor tesislerini kazandıran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de "Bu çalışmaya 3-4 yıl evvel başladık. Alanın tahsisi noktasında bir süreç yaşadık. Bu süreçte özellikle Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu devreye girerek önümüzü açtı ve bugünlere geldik. Bizleri oyalayabilirler lakin gideceğimiz hedeften alıkoyamıyorlar. Birkaç sene oyalanmış olsak da dünyanın en güzel tesislerinden birisi olan projemizin temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. İnşallah açılışını da 2 seneyi geçmeksizin yapacağız" ifadelerini kullandı.
'ANTALYA TÜRKİYE'NİN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI'
Vali Münir Karaloğlu ise Antalya'nın Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olduğunu belirterek, "Çok önemli, dünyaca ünlü bir şehir markamız var, Antalya. Bu markayı oluşturan alt markalarımızdan iki tane önemlisi de Antalyaspor ve Alanyaspor. Türkiye'de Süper Lig'de iki takımla temsil edilen İstanbul'dan sonra Antalya'dan başka bir il yok. Bu da Antalya'nın gücünü gösteriyor" dedi. 
'SPORA ÖNEM VERİYORUZ'
Bu bölgenin evladı ve Dışişleri Bakanı olarak memlekete hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Çavuşoğlu, proje üreten, çalışan herkese destek verdiklerini vurguladı. Alanya Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi'ne ellerinden gelen destekleri verdiklerini söyleyen Çavuşoğlu, "Spora da önem veriyoruz. Tüm spor kulüplerimizin her zaman yanında oluyoruz. Devletin varlığını her yerde yurt dışına çıkan sporcularımıza, devletimizin şefkatini hissettiriyoruz. Alanyasporumuzun ve Antalyamızın spor turizminde elde edeceği gelirin ve turist sayısının artması için her şeyi yapıyoruz" ifadelerini kullandı. 
'ŞEHRİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMALIYIZ'
Şehrin değerlerine sahip çıkmak gerektiğini dile getiren Çavuşoğlu, Alanyaspor ve Antalyaspor'un başarı üzerine başarı elde etiğini ifade etti. Alanyaspor'un 9 yıl önce uçurumda olduğunu bildiren Çavuşoğlu, "Batmış bir takımdı. 2. ligdeydi ve 3. lige doğru gidiyordu. Finansal durumu berbattı. Kimse de üstlenmedi, takımın başkanlığını. Mecburen bu iş biradere kaldı. Ama 9 senede değil, 3 senede kulübün mali değerlerini iyi duruma getirdi. Tüm Alanyalıların destekleriyle. Şu anda mali işlemleri düzgün en iyi olan Süper Lig'deki futbol takımıdır. Hiçbir futbolcuya borcu yoktur. Hocalarıyla helalleşerek ayrılmıştır. Taraftarlarımızın centilmenliğini herkes konuşuyor. Bugün herkesin bir takımı var ama Türkiye'deki insanların ikinci takımı Alanyaspor'dur. Bunda oynadığı futbol, mütevaziliği, centilmenliği ve buraya gelen taraftara gösterilen misafirperveliktir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 16:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77