banner84

Paha biçilemez reklam

54'üncüsü düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 2'inci etabı olan Alanya-Antalya etabının bir çok ülkede TV kanallarında canlı yayınlanması Alanya turizmine için paha biçilemez bir reklam olacak

Paha biçilemez reklam
Mevlüt UYGUR
Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından dün itibariyle Konya ilinden başlayıp, 14 Ekim'de İstanbul’da sona erecek olan ve bu yıl 54'üncüsü düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun 2. Güzergahı olan Alanya-Antalya etabı  bugün saat 10.10 da İskele Şelale önünde start alıyor.  20 takımdan 140 sporcunun mücadele ettiği ve World Tour kategorisine yükselen dünyanın tek kıtalararası bisiklet turu, 2018 yılında dünyaca ünlü sporcu ve takımların üst düzey mücadelesine sahne olacak. Turun bir çok ülkede TV kanallarında canlı yayımlanması ülke turizmine de büyük katkısı oluyor. Turda bu yıl güzergah değişikliği yapılarak Alanya’ya etabı tura dahil edilmemişti, ancak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu müdahale ederek tura Alanya etabı tekrardan dahil edilmişti. Alanyalı turizmciler Alanya Postası'na konuşarak turun Alanya turizmine katkısını vurgulayarak paha biçilmez bir reklam olduğunu söylediler
'MADDİ, MANEVİ PAHA BİÇİLMEZ BİR REKLAM OLACAKTIR'
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "1963 yılından bu yana uluslararası düzeyde koşulan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 2005 yılından bu yana yaptığı organizasyonla yavaş yavaş kategori yükselterek en sonunda dünya'nın zirvesine çıkmayı başardı.  Dünya Bisiklet Birliği (UCI) Türkiye'nin talebini oybirliği ile kabul ederek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu 'Pro Tour' olarak dünya kategorisinin birinci sırasına koydu. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı'nın bu yıl 9-14 Ekim tarihlerinde 54. kez düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda güzergah değişikliği yaparak Alanya’yı dahil etmemesine Alanyalı Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu müdahale etti. Bakan Çavuşoğlu, "Alanya göz ardı edilemez, Tur' un Alanya'dan geçmesi tanıtıma büyük destek olur. Gereken yapılacak" derken biz Alanyalılar olarak buna inandık. Bu güven ve inancımız neticesinde bu sene 09-14 Ekim tarihlerinde 54. Yapılacak. Olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turunun Sadece Alanya’mızın değil, Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini üst düzey bir sportif mücadeleyle birlikte dünyaya tanıtacak olması hiç şüphesiz ki maddi manevi paha biçilemez bir reklam olacaktır. Ev sahibi olarak alnımızın akıyla çıkacağımız bu organizasyonun sorunsuz gerçekleşmesini sağlayacak olan başta Emniyet yetkililerimiz olmak üzere tüm çalışan kurum ve sporseverlere Alanyalılar olarak teşekkür ederiz. Sporculara başarılar diler; kazasız, problemsiz bitiş çizgisine gelmelerini arzu ederiz" dedi.
'TANITIM AÇISINDAN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK'
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, "54. Cumhurbaşkanlığı  Bisiklet Turu tarihi, doğal güzelliklerimizin tanıtımı açısından önemi büyüktür. Bu yarış bir çok ülkede, bizim turizmde kaynak pazarlarımızın neredeyse tamamında TV kanallarında canlı yayınlanacak. Dolayısıyla Alanya'mızın  tanıtımı açısından önemi büyüktür. Şehrimizin tanıtımına mutlaka bir katkısı olacaktır" ifadelerini kullandı. 
'MUTLAKA BİR KATKISI OLACAK'
Türkiye Seyahat Acenteciler Birliği (TÜRSAB) Alanya Yöre Temsil Kurulu (YTK) Başkanı Bilal Korkmaz, "Her yapılan organizasyonun mutlaka şehrimize bir katkısı olur. 54. Cumhurbaşkanlığı  Bisiklet Turu'nun da 2'inci etabı Alanya Antalya arası olacak. Bu yarış sayesinde Alanya'mızın bütün güzellikleri bir çok ülkeden canlı yayınlanacak. Bu tür uluslararası organizasyonlar tanıtım açısından çok önemlidir. Alanya'da yapılan ve turizme katkısı olacak her türlü organizasyonları destekliyoruz" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 18:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER