banner84

Sporun başkenti Alanya Triatlon heyecanına hazır

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 22-23 Eylül tarihlerinde bu yıl 28.’si düzenlenecek olan Triatlon Avrupa Kupası ve Türkiye Triatlon Federasyonu Triatlon-Aquatlon Final müsabakalarına şehir olarak her yönüyle hazır olduklarını açıkladı.

Sporun başkenti Alanya Triatlon heyecanına hazır

Ercan YILDIRIM

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 22-23 Eylül tarihlerinde bu yıl 28.’si düzenlenecek olan Triatlon Avrupa Kupası ve Türkiye Triatlon Federasyonu Triatlon-Aquatlon Final müsabakalarına şehir olarak her yönüyle hazır olduklarını açıkladı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in büyük uğraşlarıyla geçtiğimiz aylarda Türkiye Triatlon Federasyonu’nun yeni Başkanı Bayram Yalçınkaya ile Avrupa Triatlon Kupası’nın Alanya’da yapılması için imzalanan protokolünün ardından başlanan hazırlık aşamaları tamamlandı. Başkan Yücel, bu yıl 28.’si düzenlenecek olan Triatlon Avrupa Kupası ve ek olarak Alanya’da yapılması kararlaştırılan Türkiye Triatlon Federasyonu Triatlon-Aquatlon Final müsabakalarına şehrin her yönüyle hazır olduğunu açıkladı.

35 ÜLKEDEN 900 SPORCU KATILACAK

Türkiye’de triatlonun çıkış noktası olarak gösterilen ve Avrupa’nın da sayılı müsabaka alanı olarak lanse edilen Alanya’da bu yıl 28.’si düzenlenecek olan Triatlon Avrupa Kupası ve Türkiye Triatlon Federasyonu Triatlon-Aquatlon Final müsabakalarına Elitler, Gençler, Yaş Grupları, Yıldızlar, Minikler ve Ulusal Paratriatletler kategorisinde 35 ülkeden yaklaşık 900 sporcunun katılması bekleniyor. Yarışlar için resmi kayıtların ise 21 Eylül Cuma günü alınacağı açıklandı.

ALANYA, TOKYO OLİMPİYATLARI İÇİN PUAN VEREN BİR YARIŞ OLACAK

Alanya Belediyesi’nin her yıl profesyonelce, huzur ve güven içinde kusursuz bir şekilde düzenlediği Triatlon Avrupa Kupası müsabakalarının, 2020 Tokyo Olimpiyatları için puan veren bir yarış olacağı açıklandı. Bu anlamda daönem teşkil eden triatlon müsabakalarına, ulusal ve uluslararası çapta yüzlerce sporcunun bu yarışa büyük önem verdiği belirtildi.

BAŞKAN YÜCEL’DEN TRIATHLON HEYECANINA DAVET

28. Triatlon Avrupa Kupası ve Türkiye Triatlon Federasyonu Triatlon-Aquatlon Final müsabakaları için büyük heyecan duyduklarını vurgulayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Triatlon Avrupa Kupası müsabakalarının her yıl olduğu gibi bu yıl da huzur ve güven içinde, halkımızın katılımı ile kusursuz bir spor organizasyonu olacağına inanıyorum. Bu yıl 35 ülkeden sporcu, idareci ve hakemi, turizmin yanı sıra, sporun da başkenti olma yolunda hızla ilerleyen Alanya’mızda ağırlayacağız. Ayrıca Türkiye Triatlon Federasyonu Triatlon-Aquatlon Final müsabakaları da bu yıl şehrimizde olacak. 22-23 Eylül tarihlerinde düzenleyeceğimiz bu 2 önemli organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm halkımızı triatlon heyecanına ortak olmaya davet ederim” dedi.


Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 18:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ADNAN DOĞAN
ADNAN DOĞAN - 10 ay Önce

yaziklar olsun si̇ze ;
mi̇lli̇ takim düzeyi̇nde balkan şampi̇yonasinda alanyamizi temsi̇l eden sporculara medyanin ve yetki̇li̇leri̇n vermi̇ş olduğu değere ve öneme bakin,
gözler kör, kulaklar sağir, olsada olur olmasada futbol varken tri̇atlon mi̇lli̇ sporcularina ki̇m bakar (alanya spor buraya akan paranin mi̇lyonda bi̇ri̇ bu çocuklar i̇çi̇n harcansa olurmu ! olmaz burasi türki̇ye 18 sporcunun 16 si yabanci bi̇zi̇m çocuklar olsada olur olmassada hocamizin dedi̇ği̇ gi̇bi̇ neresi̇n bakarsaniz bakin zaten di̇bi̇ deli̇k buda gecer.

ADNAN DOĞAN
ADNAN DOĞAN - 10 ay Önce

yorumumu yayinlamiş olsaydiniz zaten şaşardim si̇ze,
ondan sonra medyada gençler uyuşturucu kullaniyorlar di̇ye haber yapip durursunuz? okul önleri̇ndeki̇ uyuşturcu taci̇rleri̇ni̇n gençleri̇ nasil ele geçi̇rdi̇ği̇ni̇ bari̇ yazin sporu yazmiyorsaniz.

SIRADAKİ HABER