banner84

Almanlar rezervasyon isteğinde büyük düşüş

TravoTrend tarafından klasik ve online acentelere yapılan rezervasyon isteklerinden yola çıkılarak hazırlanan ve son iki haftada destinasyonlara göre en çok tercih edilen otelleri sıralayan Hotelometer'in yeni listesi açıklandı. Yeni listede İspanya, Türkiye, Yunanistan gibi destinasyonlarki otellerin gerilemesi sürerken, Tunus ve Mısır yükselmeye devam etti

Almanlar rezervasyon isteğinde büyük düşüş
Hotelometer'in yeni listesine göre, son iki haftada Türkiye'deki tatil otellerine dönük rezervasyon isteği yüzde 21 oranında geriledi. Türkiye otellerine dönük rezervasyon isteği, iki. hafta da yüzde 14 gerilemişti.
İSPANYA VE YUNANİSTAN DA DÜŞTÜ, TUNUS VE MISIR YÜKSELİYOR
Türkiye'nin dışında İspanya, İtalya, Yunanistan gibi destinasyonlardaki tatil otellerine dönük aramalar da gerilemeye devam etti. Buna göre, Yunanistan otelleri yüzde 1, İtalya otelleri yüzde 16 ve İspanya otelleri yüzde 8 gerilerken, son iki haftada rezervasyon isteğinde en büyük artışı yüzde 60'la Tunus otelleri yakaladı. Mısır'daki otellerin aldığı rezervasyon isteklerinde ise yüzde 32 artış kaydedildi.
SIRALAMA DEĞİŞTİ
Son iki haftada Almanya'da en çok aranan Türk otelleri listesi de büyük oranda değişti. Bir önceki listede ilk sırada yer alan Villa Side bu hafta ilk 9'un dışında kalırken, Side Crown Sunshine listeye direkt birinci sıradan giriş yaptı. Geçen haftanın ikincisi Sun Connect Sea World iki basamak düşerek 4. sıraya gerilerken, onun yerine 4. sorada bulunan Delphin Palace yerleşti.
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner77

banner87