banner84

Almanları kaptırdık

Haziran ayında Alman Pazarı'nda düşüş yaşandığını belirten (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu Alman turistlerin daha çok Side ve Belek bölgelerini tercih ettiğini söyledi

Almanları kaptırdık
Mevlüt UYGUR
Haziran ayında Almanya'da Akdeniz çanağındaki tüm destinasyonlar ciddi rezervasyon kaybı yaşarken, Mısır rezervasyonları artmaya devam etti. Alanya'da Alman turistlerin diğer bölgelere oranla daha düşük olduğunu belirten Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu Alman turistlerin Side ve Belek bölgelerini tercih ettiğini söyledi. 
'GELEN HER TURİSTİ MUTLU GÖNDERMELİYİZ'
Alanya Postası'na açıklamada bulunan Dahaoğlu, "Haziran ayında maalesef evet Alman pazarında azalmalar söz konusudur fakat Almanya'dan gelen turist sayısı Alanya için diğer aylarda da düşüktü. Side ve Belek bölgesinin hava limanına yakın olması sahillerinin Alanya'ya göre daha çok çakılsız ve kayasız olması buraları cazibe haline getirirken, üstüne oradaki tesislerin fiyatlarını bizim fiyatlara çekmesiyle Almanlar öncelikle buraları tercih ediyorlar. Fakat Haziran ayında  operatörlerle yaptığımız görüşmede satışların genel anlamda düştüğünü belirtiyorlar, Turistler ise bunun tamamı ile politikadan kaynaklandığını, zamanla düzeleceğini belirtiyorlar. Bu saatten sonra hepimize büyük görevler düşüyor, Gelen turistlere;  ülkemizde, şehrimizde huzurun, hükumetimizin istikrarlı olduğunu anlatıp her turisti mutlu şekilde evlerine gönderirsek bunun mutlaka er yada geç olumlu dönüşü olacaktır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 21:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner77

banner87