banner84

‘Antalya 20 milyon turisti ağırlayabilecek durumda’

Resort Turizm Kongresi’nde bir konuşma yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yatak kapasitesi itibariyle Antalya’nın 20 milyon turist ağırlayabilecek durumda olduğunu açıkladı.

‘Antalya 20 milyon turisti ağırlayabilecek durumda’

2018’in Türkiye turizmi açısından tüm zamanların rekorunun kırdığı yıl olduğunu belirten Menderes Türel, ‘’Bir yıl oldu. Turizm sektörü, çok kısa sürede sonuç alınabilecek bir sektör değil ama biz el ele vererek rekorlarla dolu bir yıla imza atıyoruz’’ dedi.

‘’Şimdi turizmin geleceğini konuşuyorsak, turist sayısını ve buna orantılı olarak turizm gelirlerini nasıl yukarı çekeceğimizi konuşmamız gerekiyor’’ diyen Türel, Antalya’nın 12 ay turizm yapmak için tüm turizm alanında zengin kaynaklara sahip olduğunu dile getirdi.

‘’ANTALYA 20 MİLYON TURİSTE EV SAHİPLİĞİ YAPABİLECEK DURUMDA’’

Turizmi henüz tam olarak olması noktaya getirilemediğine dikkat çeken Menderes Türel, ‘’Bakanımızın da işaret ettiği gibi, artık turizmde nicelik değil, niteliğin ön plana çıkması gerekiyor. Yapılan anketlerde, yüzde 95’lik bir memnuniyet söz konusu. Biliyoruz ki, Antalya şu andaki yatak kapasitesiyle 20 milyon turiste ev sahipliği yapabilecek durumda.’’

‘’ANTALYA’DA TURİZM 8 AYA ÇIKTI’’

Türel konuşmasının devamında, ‘’Şu anda turizmimi 8 aya yayılmış durumda. Tüm bunların yanında iç pazarda yaşanan hareketlilik de gözlerden kaçmamalı. Artık 12 ay turizme doğru emin adımlarla yürüyoruz. Bunun başarılmasında iç turizmin etkisini dikkate almak, belki de yeni bir dil geliştirmeliyiz. Bizim yol haritamızı tespit edip kararlılıkla yürümemiz gerekiyor. Bunu başında da şehirdeki yaşam kalitesini yükseltmek durumundayız.’’

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 15:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER