banner84

Esnafın umudu yok

Umutlarını 2018 turizm sezonuna çeviren esnaf, Ramazan Bayramı öncesinde hareketliliğin olmadığını belirtti

Esnafın umudu yok
2016 ve 2017 turizm sezonundan beklediğini bulamayan esnaf, Ramazan Bayramı'nda da hareketliliğin olmadığını söyledi. 
'DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAYACAK'
 Bayram öncesi röportajında bizimle konuşan Deniz Gülveren, "Bu sezon yine yabancı turistlerden beklentimiz düşük, bu yüzden bayramda da artış sağlanamayacaktır. Yerli turist olarak genelde Konyalılar ve Ankaralılar gelecektir. İş konusunda bayram pek  bir katkıda bulunmaz diye düşünüyoruz. Yine sahillerde ve bahçelerde uyunacak. Sahillerde çoğunlukla yerli turist olacak. Yani yine esnafa bir yansıma olmayacak. Gelse de olur gelmese de olur sonuçta değişen bir şey olmayacak." dedi.
'SÜRPRİZ YAPARLARSA SEVİNİRİZ'
Adnan Kara, "Her yıl olduğu gibi, yerli turist ağırlıklı olacaktır. Tek isteğimiz yerli turistlerin turizme saygılı olması. Özellikle çevreye özen gösterilmeli, ortalığı kirletmesinler. İş konusunda ise beklentimiz yüksek değil, sürpriz yaparlarsa seviniriz. Alış verişe biraz paralı gelirlerse seviniriz, onun haricinde pek bir beklentimiz yok. Sadece çevreye duyarlı olsunlar." dedi.
'BAYRAMDA DA BEKLENTİ KARŞILANMAYACAK'
Bu bayramdan pek bir beklentisi olmayan esnafımız Ömer Faruk Ulusoy, "İş konusunda hiçbir beklentimiz yok, bayramda da olmayacak. Yabancı turistler geldiğinde de bu durum değişmeyecek. Yabancı ya da yerli turistler geldiği zaman tek istediğimiz çevre temizliğine dikkat edilsin. Zaten iş yeri olarak da pek bir beklentimiz yok. Bayram diye farklı geçmeyecek yine boş boş oturacağız." dedi.
'ÇAVUŞOĞLU SAYESİNDE UMUTLUYUZ'
Diğer esnafların aksine bayramdan umutlu olan Adem Karabulut, " Bu bayram her şeyden umutluyuz, Çavuşoğlu da demişti zaten. İşte bayramdan sonra seçimden sonra işiler çok iyi olacak. Zaten Çavuşoğlu'na güveniyoruz, destek de veriyoruz. Temennimiz bayramın iyi geçmesi yönünde, şu an pek iş yok ama Çavuşoğlu bayramdan sonra her şey düzelecek demişti. Turistler çok sıcakkanlılar ama alım güçleri zayıf. Polonyalılar ve Çekler para harcamıyor. Rusları arıyoruz şu an. Umarım bayram işler iyi gider." dedi.
'ALANYA'DA DAHA İYİ BİR SEZON BEKLİYORUZ'
Turistlere göre bayramın normal günlerden farksız olduğunu düşünen İbrahim Doğan, "Bayram öncesi bayram sonrası turistler için pek fark etmiyor fakat bu sezon geçen sezona kıyasla daha hareketli ve daha verimli geçiyor diyebilirim. Genelde okullar tatil olduktan sonra tatile gelen gerek yerli gerek yabancı turist sayısında artış oldu ve benim düşünceme göre Haziran'ın 20'sinden sonra Alanya'da daha iyi bir sezon bekliyoruz." dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 20:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77