banner84

Gözler 2019'a çevrildi

Turizmde 2018 sezonunda, Antalya ve Alanya'da tüm zamanların rekorunun kırılmasının ardından, Alanyalı turizmciler gözlerini 2019 sezonuna çevirdi

Gözler 2019'a çevrildi
Mevlüt UYGUR
Turizmde 2018'sezonunda tüm zamanların rekorunu kıran Antalya ve Alanya turizmi gözünü 2019 sezonuna dikti. 2018'de tüm zamanların rekorunu kırarak 12.5 milyon turist sayısına ulaşan Antalya- Alanya turizmi 2019  hazırlıklarını başladı. Alanya Postası'na özel açıklamalara bulunan Alanyalı turizmciler 2019 sezonu için ön rezervasyonların başladığını kaydederek, ocak ayında yapılacak fuarların ardından yaşanan artışların daha net görüleceğini ifade ettiler. 
'AVRUPA'DAKİ ARTIŞLAR UMUTLANDIRIYOR'
2019 sezonu için ön rezervasyonların gayet iyi gittiğini ifade eden SKAL Alanya Dönem Başkanı  Mehmet Nedanlı, "Güzel bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz tüm pazarlarda. Avrupa pazarında güzel bir artış var, bu bizi umutlandırıyor. Rusya'da  bildiğimiz gibi çok bir artış yok, ama şu ara Avrupa'daki artış göze batıyor. Rusya'da muhtemelen kur artışıyla alakalı olması lazım çok iyi gitmiyor, ama İskandinav pazarı olsun Alman pazarı olsun güzel gidiyor. Şuanda bir sıkıntı gözükmüyor. Olağanüstü bir durum olmazsa 2018'den daha güzel bir sezon olacak. Ocak ayında yapılacak fuardan sonra  artışlar daha da netleşmeye başlar. Ama şuan da ön rezervasyonlarımız gayet iyi gidiyor" dedi.
'2018'E GÖRE YÜZDE 25 ORANINDA DAHA İYİ BİR SEZON OLACAK'
2019 sezonu için beklentilerinin olumlu yönde olduğunu kaydeden Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV)  Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu da, "Gerek Polonya'da gerek ise Londra'da yapmış olduğumuz fuarlardaki görüşmelerde operatörlerden hep 2019'la ilgili olumlu dönüşler aldık. 2018 sezonuyla kıyaslayacak olursak rezervasyonlarda bir artış söz konusu. Fakat hala konuşmak için çok erken olduğunu düşünüyorum. Ocak sonunda her şeyin daha netleşeceğini düşünüyorum. Şuanda veriler yüzde 70-80 artı görünüyor. Ama ben 2019 sezonunu  2018'e göre yüzde 25 oranında daha iyi kapatacağımızı düşünüyorum. Ocak ayında katılacağımız önemli fuarlar var. Şuanda da otelciler ve acenteciler olarak bu fuarları bekliyoruz. Orada gerekli görüşmelerimizi yapacağız.  Şuanda Ruslarda da erken rezervasyonlar başladı, teker teker de olsa gelmeye başladı. İlerleyen zamanlarda daha da artacağını düşünüyoruz" diye konuştu.
'ÖN REZERVASYONLAR İYİ GİDİYOR'
Türkiye Seyahat Acenteciler Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Bilal Korkmaz ise, "2018 sezonunda Alanya olarak güzel bir sezon geçirmiştik, 2019 sezonu içinde ön rezervasyonlarımız iyi gözüküyor. Olağanüstü bir aksilik olmazsa 2019 sezonu 2018'den çok daha iyi bir sezon olacak diye düşünüyoruz. İnşallah tüm turizmcilerin tüm Alanya'nın kazandığı bir sezon olsun" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 22:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER