banner84

ITB'de böyle tanıtıldık

6-10 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen ITB Berlin Fuarı'na katılan TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili "Bakanlığın aldığı kararla bu yıl stant açmadık. Sosyal medyaya ağırlık veriyoruz" dedi.

ITB'de böyle tanıtıldık

Asiye ELİAÇIK 
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ile birlikte yüze yakın turizmcinin katıldığı ITB Berlin Fuarı sona erdi. Fuar boyunca yapılan görüşmelerle ilgili Alanya Postası'na açıklama yapan Sili, sadece Almanya değil, batı ve orta Avrupa'da da artışların olduğunu belirtti. Tur operatörleri ve acentelerle yoğun bir görüşme süreci gerçekleştirdiklerini dile getiren Sili, "ITB'de gördük ki sadece Almanya pazarında değil, batı ve orta Avupa olmak üzere kaynak pazarlarımızın hepsinde bir artış var. Rusya pazarı son yıllarda zaten sürekli artış gösteren bir pazar. Bu anlamda Avrupa pazarlarında da yaşanması beklenen artışla 2019'da 2018'den de iyi bir sezon geçireceğiz. Turizm Bakanımız sayın Mehmet Nuri Ersoy'la da görüşme fırsatı bulduk. Görüşmelerimiz, yaptığımız tüm temaslar son derece olumlu" ifadelerini kullandı.
'STANT OLMAMASI SORUN OLMADI'
Bu yıl ITB'de Alanya'nın kendi standını açmamasının herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığını söyleyen Sili, "Zaten her yıl bakanlık çatısı altında Alanya olarak yer alıyorduk. Son 3 yıldır da hem bakanlık çatısında hem de kendi standımızda fuara katılım sağlıyorduk. Bu yıl bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda sadece Turizm Bakanlığı çatısı altında katılım sağladık. Bunun yerine sosyal medya tanıtımına ağırlık veriyoruz. Önümüzdeki dönem için de yönetim kurulu üyelerimizle değerlendirmemizi yapıp, verilen karar doğrultusunda hareket edeceğiz" dedi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER