banner84

Turizm dolandırıcıların hedefi oldu

Alanya'da tefecilik yaptığı iddia edilen şüpheli, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıld

Turizm dolandırıcıların hedefi oldu
Mevlüt UYGUR
Hazırladıkları sahte internet siteleriyle Türkiye’deki onlarca lüks otelin web sitesini taklit eden dolandırıcılar, site üzerinden yayınladıkları telefon numaralarıyla rezervasyon kabul ederek tatil paketleri satıyor. Turizmde bu sene rekor kırmaya hazırlanan Türkiye, dolandırıcıların hedefi haline geldi. Türkiye’de onlarca 5 yıldızlı otelin web sitesini kopyalayan dolandırıcılar ilan ettikleri telefonlar üzerinden rezervasyon kabul ederek tatil paketleri satıyor. Konuyla ilgili Alanya Postası'na  konuşan Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB)  BYK Alanya Başkanı Suat Çavuşoğlu, tatilcileri rezervasyonları TÜRSAB tatil meleği logolu acentelerden yapmaları gerektiği uyarısında bulundu. 
'PARALARINI ALAMIYORLAR'
Çavuşoğlu, "Biz hep diyoruz TÜRSAB üyelerinin tatil meleği logosu var. Hiç bir kimse tatil meleği logosu olmayan acentelerden tatil paketi almasın. Çünkü garantisi yok. Tatil meleği logolu olan internet sitelerinde her şey garanti. Herhangi bir sıkıntı olduğunda sonuna kadar parasını alırız. Onun için biz zaten kamu spotu yaptık Türkiye'de. Herkese ilan ettik, tatillerinizi tatil meleği logolardan alın diye. Ne yazık ki kimse dinlemiyor. İnternete giriyorlar oradan alıyorlar tatillerini. Ama olay bu değil ki. Olay garantili yerden almak. Yarın öbür gün herhangi bir sıkıntı olduğunda parasını geriye alabilmek. Bunun için de TÜRSAB'ı dinlemeleri lazım ama dinlemiyorlar. Bizler halkımıza doğru yerden tatilleri almaları için yardımcı oluyoruz. Sahte internet sitelerine karşı uyarıyoruz basın aracılıyla. Dinlemeyen vatandaşlarımızda sıkıntılar çekiyor, parasını alamıyorlar" dedi.
'SAHTE SİTELER TURİZMİ ETKİLİYOR'
Sahte rezervasyon satan internet sitelerinin turizmi kötü etkilediğini belirten Çavuşoğlu "Bir çok insanımız gidiyor ne olduğu belirsiz belgesi olmayan seyahat acentelerini buluyorlar internetten. Ondan sonra orada rezervasyon yapıyorlar sonrada dolandırıldıklarını anlıyorlar. Bu vatandaşlarımızın paraları boşa gittiği gibi turizmi de kötü etkiliyor. Ben buradan tatilcileri uyarıyorum kimse tatil meleği logosu olmayan acentelerden rezervasyon yaptırmasın. Tatillerini tatil meleği logoları ile garantiye alsınlar" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 21:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner77

banner87