banner84

Yazık etmemek lazım

Kırk yıl düşünsek aklımıza gelmeyecek işler oldu. Hükümeti yanıltıp devletin her yerine nüfuz eden kripto bir şebeke devleti ele geçirmek üzereyken enselendiler. Daha bir kaç ay geçmeden hiç ders almadığımızı gösterdik cümle aleme.

Yeni anayasa teklifine göre cumhurbaşkanının kaç yardımcısının olacağı belli değil. Üstelik sadece cumhurbaşkanı atamasıyla gelecek göreve. Haydi bir düşünelim. Demirtaş hapisten çıksa. Dese ki ‘Bu PKK bir terör örgütüdür. Ben de yanılmışım .Zaten Kürtleri de öldürüyor. Artık başka partiye gerek yok. Kürtlerin oy verdiği en büyük partide siyaset yapacağım. ’ Reis de bunu tarihi fırsat olarak değerlendirip Demirtaş’a başkan yardımcılığı verse. Olamaz mı?

Maalesef teklife göre Cumhurbaşkanı’nın yokluğunda yardımcısı tüm selahiyetlere sahip. Oldu ya Allah korusun Reis zehirlendi, başına bir iş geldi. Cumhurbaşkanlığı yetkisi kullanacak kişi şimdiki gibi seçilmiş TBMM Başkanı değil, seçilmemiş yardımcı olacak. İster paranoya deyin ister hayalcilikle suçlayın söz konusu devletin bekasıysa yüzde 1 ihtimal bile değerlendirilmelidir. Kaldı ki ihtimalin daha fazla olduğu daha önce yaşandı.

Hasbel kader devleti ele geçiren bir meczuptan, bir hainden nasıl geri alacaksınız ? İtiraf edelim haydi ‘reise o kadar çok güveniyoruz ki her şeyi ona göre ayarlıyoruz.’ Ölümsüz mü bu insan, nereye kadar sürecek bu güç zehirlenmesi?

Hani özellikle vesayet rejiminin, ‘CeHaPe’ iktidarlarının halkı önemsemeyen, sessiz çoğunlukları parya gibi gören zihniyetini eleştire eleştire gelinen bu noktada ne yapılmaktadır? Odalar, STK’lar, üniversite hocaları vs kimin görüşüne başvuruldu, kim olur dedi? Efendim nihayetinde halk karar verecekmiş ya? Bakın şimdi hep sağ taraftan okuyarak beslenen arkadaşlar şu soruyu kendinize sorar mısınız?
29 Ekim 1923 günü eğer TRT ve canlı yayın diye bir şey olmasına rağmen yeni bir devlet kurulurken bu yayınlanmasaydı ne derdiniz? Dürüstçe cevap verin lütfen.

Bugün kâfir sistem, kâfir devlet diye seni beni tekfir edenler kim bilir ne yalanlar ne ithamlarda bulunurlardı. Peki, bugün milletten kaçırılmak istenen nedir? Hiç kimsenin bilmediği bir şeyi halkın oyuna sunarak sağlıklı bir sonuç beklenebilir mi? Hakkımızda hayırlısı olsun. Ateşle oynamamak lazım. Hoşçakalın...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.