banner84

Yücel-Böcek kombinasyonu

Siyasi partiler 24 Haziran seçimlerinin ardından 31 Mart yerel seçimlerine de ittifakla giriyor. Cumhur İttifakı Alanya ve Antalya'da mevcut başkanlarla yola devam etme kararı aldı. Millet İttifakı'nın Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez, Büyükşehir Adayı ise Muhittin Böcek oldu. Seçime sayılı günler kala, Alanya Postası Gazetesi'nde 'Söz seçmende' başlığında ayırdığımız köşede mahalle mahalle dolaşarak seçimin nabzını tuttum, onlarla sohbet edip gönüllerindeki  adayı sordum. Sonuçları daha önceki köşemde, mahalle mahalle yüzde ortalamasıyla yayınladım.

Seçmelerle sadece röportaj yapmadım, onlarla sohbet ettim, seçimi değerlendirdim, çevresinde en çok duyduğu belediye başkan adayını da sordum. Sokaktan aldığım izlenimler bana  'Gara Şavkı' lakaplı CHP Eski İlçe Başkanı Şevki Türktaş'ın afişlerini anımsattı. Bence Alanya'da bir seçmen ittifakı var.

Bir çok CHP'li seçmen hizmetlerinden memnun olduğu için Yücel'i destekleyecek. Yine mahalle röportajlarımda da birçok MHP'li seçmen Alanya'da kendi partilerinin adayını destekleyeceğini beyan etti. Bu seçmenler Antalya'da da partiye bakmasızın CHP'li aday Böcek'e oy vereceğini beyan etti. Örneğin geçen gün 50'li yaşlarda bir seçmenle sohbet ettim. Bana şunları söyledi "Ben ömrüm boyunca hiç bir sol partiye oy vermedim. 2014 seçimlerinde Alanya'da Yücel'e oy verdim, Antalya'da da Menderes Türel'e oy vermiştim. Ancak Türel, Alanya'nın araçlarına ve cadde ve sokaklardaki gelirlerine el koydu. Daha 10 ay öncesine kadar Adem başkanla zıtlardı. Adem Başkan buna rağmen Alanya'ya güzel hizmetler yaptı. Bu nedenle Büyükşehirde oyumu Muhittin Böcek'e kullanmak istiyorum."

Öte yandan Muhittin Böcek Pazartesi günü Alanya ziyaretinde, seçimi kazandığı takdirde Alanya'ya ayda 1 defa gelerek sivil toplum örgütleriyle görüşeceğini söyledi. Böcek ayrıca  Alanya'dan alınan cadde ve sokakların yetki ve görevini Alanya'ya devredeceğini, büyükşehir bünyesinde bir atama yapmayacağını, Alanya'yı Alanya'dan yöneteceklerini ilan etti. Böcek'in başından beri yaptığı bu söylem de Alanyalı seçmenlerin gönlünü aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.