banner129

16 yıllık macera

Yıl 2005. Ocak, Şubat aylarıydı. Biri gazeteci, diğeri televizyoncu iki çılgın kafa kafaya verdik. Gençliğin verdiği ateşle “Yaparız biz bu işi” diyerek yola çıktık. Rahmetli Antalya Milletvekilimiz Hayri Doğan’ın sıkça kullandığı “Başlamak bitirmenin yarısıdır” sözünü destur edinerek “Bismillah” dedik ve 29 Ekim 2005 tarihinde ilk sayımızı çıkartarak yayın hayatına başladık. 
Matbaa makinelerinin, bilgisayarların, printer hatta ve hatta fotoğraf makinesinin ateş pahası olduğu, zor ulaşıldığı bir dönemde attık Alanya Postası Gazetesi’nin temellerini… Çok zorlu şartlar altında 5 ayda gazetenin kuruluşunu gerçekleştirip Cumhuriyet Bayramı ile başladık ve devam ediyoruz. 
Zaman su gibi aktı geçti… 
Bazen çok zorlandık, yılmadık, yıkılmadık çok şükür bugünlere geldik.  Bu zorlu süreçte bize destek olan başta okurlarımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.  2005 yılında Yayla Yolu Caddesi’nde iki oda bir ofiste kurduğumuz gazetemiz şimdi Oba Mahallesi Kanal Sokak’ta, bünyesinde Posta TV’yi de barındıran; Türkiye’ye örnek olacak “Posta Medya Center” projemizi hayata geçirdik. Bu projemizi hayata geçirmemizde bize hiçbir maddi beklentisi olmadan ortak olup destek veren Sevgili Eray Erdem’e ve bugünlere gelmemizde bize katkı sağlayan mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.  
Her sayfası, her satırı titizlikle hazırlanan gazetemiz 16. yılında bugün itibariyle tam 4550. sayısına ulaştı. Dile kolay… 2005 yılında ülkemizde 2000 civarında olan yerel gazete sayısı şimdi 800 civarında. Pandemi ile birlikte bu rakam her geçen gün düşüyor. Yerel basın sürekli kan kaybediyor, yerel basın bir bir kapısına kilit vuruyor. Büyük bir özveriyle açtığımız ve bugünlere kadar getirdiğimiz gazetemizi yaşatmak, ayakta tutmak için büyük bir mücadele veriyoruz. 
29 Ekim’de, Cumhuriyet’ten aldığımız güçle çıktığımız bu yolda cumhuriyetle hep var olmak amacımız.
Alllah, yar ve yardımcımız olsun. Bize destek veren gazetemize abone olan, reklam veren tüm okuyucularımıza teşekkürler.

YORUM EKLE

banner107