banner165

17 YIL

17 yıl önce gazeteci arkadaşım Hilmi Karagöz bana ‘Mehmet Ali Gürses ile Gazete kuruyoruz’ dediğinde tebrik etmiştim ancak ‘Yayın hayatı ne kadar sürer’ diye de düşünmüş, böyle düşündüğümü de birkaç yıl sonra itiraf etmiştim. 
15 yıl sonra bu gazetede; Alanya Postası’nda çalışmak nasip oldu. Gazetenin ardından web televizyonu ile büyüyen, gücüne güç katan bir medya kuruluşu olarak yoluna devam eden Alanya Posta Medya’nın gençlik çağındaki bu yıllarına tanıklık etmek benim için ayrı bir heyecan ve deneyim oldu.  
Elbetteki Cumhuriyet’ten aldığı güçle, 29 Ekim gibi anlamlı bir günde doğmuş bir yayın kuruluşu olması da Alanya Postası Gazetesi’ni özel, farklı kılıyor. 
Kırmızı çizgisi Atatürk ve laiklik olan, bayrak, vatan ve demokrasiden yana taraf, bölücü ve yobaz zihniyetlere karşı olan yayın politikası ile okurlarına ulaşan gazetemiz bu anlayıştan vazgeçmeyecektir. 
Gazetecilerin özgürce çalışabileceği, kırmızı çizgilerimiz dışında yazı ve düşüncelerine müdahalenin olmadığı bir yayın kuruluşudur Alanya Postası. Çalışmakta olduğum 2 yıl içinde hiçbir köşe yazısı geri çevrilmedi, değiştirilsin diye yazarına iade edilmedi.  
Kendi deneyimimle, Hilmi Karagöz ile yaptığımız ortak programımız 5x5 öncesi istişarelerimizde  kimse kimsenin ne söyleyeceğine karışmadı, karşı fikirlerimizi rahatlıkla ekranda paylaşabildik. 
Gerçekte de gazetecilerin beklediği, istediği budur. Düşündüğünü söyleyebilmek. Elbette ki etik değerlere bağlı kalarak, kişi hak ve hürriyetine saygı çerçevesinde. Bu gelişimde bir nebze de olsun katkım olması 30 yıllık bir gazeteci olarak benim en büyük sevincimdir. 
Yeniliklere açık, tehdit ve şantajla iş yapmayan, vizyoner projelerle yoluna devam etmekte olan Alanya Postası Gazetesi ve Posta Medya Gurubu’nun yeni yaşını kutlarım.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Basri Savaş
Hasan Basri Savaş - 7 ay Önce

Alanya Posta TV, tarafsız, objektif, ön yargısız ve faydalı olma gayesi taşıyan iyi niyetli bir medya kurumu olduğundan buradayız. Önemli ve değerli bir görev yaptığınızı düşünüyorum. Bugüne kadar özgürce yazdık ve konuştuk. Alanya Posta Gurubunun, büyüyerek daha nice başarı ve gelişmelere ulaşacağına inanıyorum. Sizleri tebrik ederim.

Raşit Raşitoğlu
Raşit Raşitoğlu - 7 ay Önce

Gazete ve TV kanalımıza dair sıfatlandırma ve tanımlamalarınızın tamamına imzamı atıyorum.Zira bizzatihi bendeniz de bütün bu güzellikleri gördüm son 1,5 yılda.
Hem yıldönümünü ,hem de Alanya'mızın siz gibi kıymetli ,etik ve ilke sahibi, özgürlükçü ve yeniliğe açık,düşüncelere.saygili ve insan merkezli bir yaşamı olan basınımızın yüz akı birisini tebrik ediyorum.

banner107

banner169