banner84

3. zafer şarkısı Karadeniz’den Yine yeşillendi fındık dalları!..


İzlanda kışının bastırmasıyla Türkiye’nin dört bir yanını saran kar fırtınasında, Turuncu-Yeşilli delikanlılar Turizm’in İncisi Alanya’mıza futbolun baharını yaşatıyor… 8 günde 3 maça 11 gol ve 9 puan sığdırmayı başaran Alanyaspor futbol mangası Karadeniz’de de alkışlanacak bir zafere imza attı. Ege’de Altay’dan, Oba’da muhteşem futbol şöleni ile Hatay’dan lig başı hezimetlerinin rövanşlarını alıp hesabı kapatan Alanyaspor, Karadeniz’den de 3 gol ve 3 puanın fiyakası ile dönüyor.

Davidson ve Emre maçı erken kopardı

Çotanak Arena’ya, 6 gollü Hatayspor zaferinin yüksek moraliyle çıkan Farioli’nin öğrencileri bir anda maçı koparmayı başardı. Giresunspor, savunma güvenliğini ikinci plana atıp gol kovalamak adına sahaya yayılmıştı ki, Alanya’nın akıncıları defans arkasına atılan toplarla sahneye çıkıverdi. 5’de Davidson, ardından da Novais’in pasıyla topla buluşan Emre Akbaba Okan’ın koruduğu Giresun kale ağlarını havalandırıp, skorboardda peş peşe flaşlar çaktırıverdi. VAR’dan da temiz raporu alan bu golle bir anda maçı koparan Turuncu-Yeşilliler, ardından rakibin ataklarını boşa çıkarmak için yarı alanda defans seti inşa ettiler.

Sıkı markaj ve kademeli defans örgüsü

İlk yarı perdesinin inmesine birkaç dakika kala Marafona’dan sekip Umut’a çarpan talihsiz gol rakibe umut şarjı oldu. İkinci 45’de oyunun büyük bölümünde topu rakibe bırakıp, 26 ortaya izin verse de ikili mücadelelerde turuncu-yeşilli kramponlar daha baskındı. Markajlı ve pas aralarını tıkayan sıkı kademeli saha parselasyonuyla Giresun’a göz açtırmayan Alanyaspor, zeki, seri ve sabırlı futboluyla hem süreyi hem de rakibin umutlarını eritmeyi başarıyordu. Tayfur ve Milunoviç’in defans - ofans arası gel-git mesaileri çok verimliydi.

Ofansta fırtına dörtlünün ekstra mesaisi

Maç, Alanya yarı sahasına yığılmış görünse de işi bitiren ofansın fırtına dörtlüsü Emre, Efecan, Davidson ve Juanfran’dı. Aynı zamanda, istatistiklerin de teyit ettiği gibi Çotanak Arena’nın da en çok koşan depar adamları olan bu dörtlüden Emre Akbaba, uzatmalarda attığı ikinci golle skoru düğümleyen isim oldu. Son bölümde hayli gerginleşen maçtan da 3 puan çıkarıp, galibiyet serisini 3’e çıkaran Alanyaspor ligin zirve tırmanışında klasmanda 3. sırada boy gösteriyor şimdi. Alanyaspor harikası, fındık diyarı Giresun’dan sesleniyor: Yine yeşillendi fındık dalları… Sıradaki rakip Galatasaray. Kim tutar Alanya’yı, haydi çocuklar; Bir daha yeşillensin fındık dalları…

YORUM EKLE

banner107

banner169