banner84

30. Yıl Gururu...

Birçoğunuzun yaşından daha büyük. Yani aramızdaki birçok kardeşimiz henüz doğmamıştı Alanya Triatlon yarışlarını düzenlemeye başladığında. Türkiye'de ilk kez 1988 yılında Eskişehir'de düzenlenen Triatlon yarışları, uluslararası anlamda ve geleneksel olarak Alanya'da 1991 yılından itibaren düzenlenmeye başlamıştır. O yıldan bugüne aralıksız her yıl gerçekleştirilen Triatlon Yarışları sadece geçtiğimiz yıl Koronavirüs salgını sebebiyle yapılamadı.

Alanya Belediyesi, spor organizasyonlarına Triatlon ile giriş yaparken, peşinde Plaj futbolu, Plaj voleybolu, Plaj Hentbolu, Dağ Bisikleti, Yol Bisikleti ve Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu gibi pek çok spor organizasyonlarında büyük görev üstlendi. Alanya Belediyesi, bu spor organizasyonlarında yıllarca çok başarılı işlere imza atmıştır. Alanya Belediyesinde çeşitli birimlerde görevi olmasına rağmen spor organizasyon komitelerinde görev alıp bu konuda uzmanlaşan birim amirleri ve çalışanları olduğunu en iyi bilenlerden biriyim. Hepsini tebrik ediyorum.

Geride bıraktığımız hafta hepimizin bildiği gibi Alanya Traitlon Yarışları'nın 30'uncusu gerçekleştirildi. Belediye başkanımız Adem Murat Yücel ve ekibi de 30. yıla özel bir yarış tertip etmişler. Bence güzel bir beş gün geride kaldı. Organizasyonda Paratriatlon Dünya Kupası'nın da dahil edilmiş olmadı, Alanya'nın bu organizasyonlarda ne kadar başarılı olduğunun kanıtıdır. Bugün herhangi bir spor dalında Dünya Şampiyonası'nı getirmek kolay değil.

Alanya olarak şunu da unutmayalım. Türkiye'de 81 il var. İlçe statüsünde olup birçok illerin bile altından kalkamayacağı bir işi başarmıştır Alanya. Eminim Alanya'nın yerinde olmak isteyen birçok şehrimiz vardır. Birçok turizm beldesi vardır.

Yerel medyada üzülerek okuduğum bir haber vardı. Neymiş Triatlon'un Alanya'ya hiç bir faydası yokmuş. esnafa zararmış. Yahu sen nasıl esnafsın? Birçok esnaf bulunduğu cadde trafiğe kapansın da turistler ve vatandaşlar rahatça caddede yürüyüp alış veriş yapabilsin diye beklerken... Hadi o zaman; Alanya çarşı merkezinde trafiğe kapalı bütün caddeleri trafiğe açalım bakalım esnaf ne diyecek?

Sizinkinin gerçekten uzak tamamen siyasi kaygı ile yapılmış bir eleştiri olduğunu düşünüyorum. Hadi diyelim siz sadece Triatlon'un gereksiz olduğunu düşünüyorsunuz. Triatlon ile ilgili yapılan yayınlar, haberlerin Türkiye'ye turist gelen ülkelerde  yayınlanması... Reklamı siz yapıverin.! Veya Yarışlara gelen 2 bin kişiyi siz getirin Alanya'ya ve bu gelenlerin etrafında en az iki katı yabancıya Alanya'yı siz anlatın. Siz, bu turist Alanya'ya bir daha tatile gelmesi için ne yapabilirimi düşünmelisiniz bence...

Alanya Triatlon yarışlarında geçmişten bugüne kadar ve 30'uncu yıl organizasyonunda emeği geçen herkesi kutluyorum. Tebrik ediyorum.
 

YORUM EKLE

banner107

banner169