banner84

01 Eylül 1964 Alanya doğumlu olup, evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

İlk ve orta eğitimini tamamladıktan sonra Alanya Ticaret Lisesi'nden mezun oldu. İyi derecede İngilizce biliyor ve halen Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde eğitimine devam ediyor.

Mahmutlar'ın kurucu belediye başkanı Mehmet Çakır'ın oğlu olup, siyasi bir aileden gelmektedir.

1989 yılında aile şirketini kurarak, ticaret hayatına atıldı. 2003 yılına kadar ticari faaliyetine ticari şirketlerinin yöneticiliğini yapmıştır.

Siyasi hayatı, lise yıllarında Milliyetçi ve Ülkücü fraksiyonla başlamış olup, 1989 yılında Doğru Yol Partisi (DYP) Gençlik Kollarına katıldı. DYP Antalya İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Mahmutlarspor`un kurucularından olup, Alanyaspor'da ve Alanya Sulama Birliği’nde bir dönem yöneticilik yaptı.

2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AK Parti) katıldı. 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den Mahmutlar Belediye Başkanı adayı gösterilerek, 28 Mart 2004 tarihinde Mahmutlar Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 5 yıl Belediye Başkanlığı görevi yaptı. 2004-2010 AK Parti il ve ilçe delegeliği yaptı.

Aynı zamanda; görev süresi içerisinde Alanya Turizm Hizmet Birliğinde (ALTAB) Encümen üyeliği görevi yaptı. (2004-2009)

Ocak 2010 tarihinde Alanya Müteahhitler Birliği (MÜTBİR) Başkanlığı görevine seçilerek, 3 yıl bu görevi yürüttü. Bu görevden 2013 tarihinde ayrıldı.

2010 yılında; genel merkezi Ankara’da bulunan Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) yönetim kurulu üyeliğine seçildi ve genel başkan vekilliği görevine atandı.

Haziran 2012 Genel Seçimlerinde AK Parti’den 24. Dönem Antalya Milletvekili aday adayı oldu.

2013 yılında; Genel Merkezi Ankara'da bulunan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Ve genel sekreter görevine atandı.

11 Mart 2015 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İnşaat Müteahhitleri Meclis Üyeliğine ve Genel Koordinatörü seçildi.

Halen serbest ticaret ve siyaset yapmaya devam ederken; İMKON Genel Sekreterliği, TOBB Türkiye İnşaat Müteahhitleri Meclisi Genel Koordinatörlüğü ve TİMFED Genel Başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir.

banner107

banner169